یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » چرا دهان زنان باردار تلخ می شود؟

چرا دهان زنان باردار تلخ می شود؟

ba3063-1

وب ها:همیشه اکثر خانم های باردار در سه ماه اول بارداری حساس مزه تلخ یا ترش و یا طعم فلز در دهان آنها احساس می شود ,حتی اگر در طول روز هم غذا میل نکنند این مزه در دهان خود احساس میکنند.این حالت برای خانم های باردار به علت دلایلی مختلفی می باشد.

برای این حالت در خانم های بادار مطالعاتی انجام شده که از نتیجه تحقیقات به نتیجه هایی رسیده اند که بر اثر افزایش هورمون استروژن در بارداری بد مزگی در دهان و اجساس بد مزاجی را به خانم ها باردار احساس دهد .

اما در زمان سه ماهه دوم بارداری بدمزگی دهان همانند تهوع بارداری باید بهتر شود و حتی از بین برود ,زیرا سطح هورمون ها در سه ماهه دوم دوران بارداری باید کمی تثبیت می شود.

در بعضی از خانم های باردار یا استفاده و چشیدن قرص نعنایی یا میل کردن لیمو احساس تلخ بودن مزه از دهان برای مدتی رفع می شود و برای بعضی دیگر از خانم های باردار هم مشاهده شده است با مسواک زدن مرتب احساس ترش یا تلخ بودن دهان را رفع کرده اند.و همچنین برای از بین بردن مزه فلز از دهان هم می توانید از  آب مرکبات، لیموناد و خوراکی های سرکه ای استفاده کنید زیرا این ماده ها اگر نتوانند مزه را از دهان شما عوض کنند باعث می شود که تولید بزاق را در دهان افزایش می دهند و مزه فلز را در دهان شما کمتر کنند.

ba3063

اگر بخواهیم روش دیگری را برای شما برای از بین بردن مزه تلخ دهان در دوران بارداری بگوییم زدن مسواک می باشد که بعد از مسواک زدن دندان به آرامی مسواک را به زبانتان بکشید یا می توانید در روز چند سری آب نمک و یا محلول رقیق جوش شیرین را در دهان خود غرغره کنید.

برای تهیه اب نمک باید یک قاشق مرباخوری نمک را در یک لیوان آب حل کنید و برای محلول جوش شیرین، یک چهارم قاشق مرباخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید و در دهان خود غرغره کنید این محلول ها حداقل برای ساعتی مزه تلخی دهان شما را بر طرف میکند.

برای اینکه عواملی دیگر رخ ندهد یا بوجود نیاید در زمان بارداری شما به  متخصص زنان و زایمان خود بگویید تا شما را راهنمایی کند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 260 Average: 2.5]

همچنین ببینید

54377_324

نحوه شیردهی مادر به نوزاد

وب ها:خانم های جوانی که برای اولین بار مادر می شوند برای شیر دهی نوزاد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>