چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » مادر در پسر یا دختر شدن نوزاد سهمی ندارد

مادر در پسر یا دختر شدن نوزاد سهمی ندارد

247344farzand4674_iqkcaxe

برای بعضی از خانواده ها پسر یا دختر شدن نوزاد مهم است و جالب است بدانید مادر در پسر یا دختر شدن نوزاد سهمی ندارد , این پدر است که در ایجاد جنس نوزاد نقش دارد . لازم به تذکر است که که در هر ماه از تخمدان زن یک تخمک آزاد می شود . و این تخمک بوسیله ی اولین اسپرماتوزای مرد ( سلول های جنسی نطفه مرد ) که به تخمک می رسد و در ان نفوذ می کند بارور می گردد . همه ی سلول های بدن زن و تخمک او دارای دو کروموزم جنسی به شکل xx  می باشند ولی همه ی سلول های مرد و اسپرماتوزا دارای دو کروموزوم جنسی به شکل xy  می باشند . در تقسیم سلولی عده ای از اسپرماتوزا دارای کروموزوم  x و عده ای دیگر دارای کروموزوم y می گردند . اگر اولین اسپرماتوزا  که به تخمک رسید و تخمک را بارور کرد دارای کروموزوم جنسی y باشد جنین تشکیل شده پسر و اگر دارای کروموزوم جنسی x باشد جنین دختر خواهد شد . بنابراین انصاف نیست که شوهری از همسر خود شکایت کند که چرا دختر به دنیا آورده است . زیرا اسپرماتوزا مرد است که جنس جنین را مشخص می کند .

635133724238735079

هیچ پدر و مادر مخصوصا مادر نباید خود را مقصر بداند , زیرا تعیین جنسیت کودک به دست هیچ کدام از آن ها نبوده است و تصادف و شانس دخالت داشته است .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 4.3]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>