سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » تاثیر زایمان سزارین بر شیردهی

تاثیر زایمان سزارین بر شیردهی

خانم هایی که ترجیح دادند بجای زایمان طبیعی زایمان سزارین داشته باشند مطمئنا دوران شیردهی سخت تری را خواهند گذارند چرا که پس از زایمان سزارین مشکلاتی ایجاد می شود که بواسطه ی این مشکلات شیردهی نیز برای مادر سخت و مشکل می شود . در این مطلب تاثیر زایمان سزارین بر شیردهی و مشکلات ان را بررسی می کنیم و در جهت کمک به مادران راه حل هایی را ارائه می دهیم .

images_17

زایمان سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی پس از تولد نوزاد درد بیشتری را در مادر ایجاد می کند که موجب می شود مادر در هنگام به آغوش کشیدن کودک و شیردادن به او احساس درد کند که این ناراحتی بر کیفیت شیر دادن به نوزاد موثر است . مادران می توانند جهت اینکه درد کمتری حس کنند به پهلو دراز بکشند و در موقعیتی که کمترین درد را داشته باشند به کودک شیر دهند .

پس از زایمان سزارین برخلاف زایمان طبیعی کودک را سریعا برای شیردهی به مادر نمی دهند و این عامل باعث می شود کودک برای در اغوش کشیدن و شیر خوردن کمی دچار مشکل شود می توانید از همسرتان بخواهید نوزاد را بغل بگیرد و با تماس پوستی کودک را برای شیردهی آماده کند تا در زمان مقرر به او شیر دهید .

1329

یکی از مشکلات شیردهی در زایمان سزارین ان است که تقریبا تا ۴ روز مادر قادر به شیر دادن به کودک نیست و شیری ترشح نمی شود . در این حالت مادر می بایست برای ترشح پرولاکتین در بدن و تولید شیر کودک را از روز اول در آغوش بگیرد و این حس در آغوش گرفتن کودک موجب ترشح شیر می شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 38 Average: 2.9]
تاثیر زایمان سزارین بر شیردهی در تاریخ مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × = 48

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>