سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » آمیزش جنسی در دوران بارداری

آمیزش جنسی در دوران بارداری

Close-up of a pregnant woman holding baby shoes and of her husba

دوران بارداری طبیعی معمولا درحدود ۲۸۰ روز است که از روز اول آخرین قاعدگی شروع می شود . دوران ۹ ماهه حاملگی به سه قسمت تقسیم می شود که ان ها را سه ماهه اول , دوم و سوم می نامند . این تقسیم بندی از این نظر اهمیت دارد که در هرقسمت از این سه دوره حاملگی امکان دارد مادر یا جنین در معرض مخاطرات و بیماری ها قرار گیرند و سرانجام هر دوره متفاوت است . بنابراین هم پزشک و هم مادر باردار باید از زمان شروع بارداری اطلاع داشته باشند که بتوانند تا آنجائیکه امکان دارد از مخاطرات جلوگیری کنند .

hamelegi

اما آیا آمیزش جنسی در دوران بارداری خطرناک است ؟؟؟

عمل آمیزش جنسی متعادل در دوران حاملگی در صورتیکه شوهر رعایت نماید که ناراحتی بوجود نیاید خطری ندارد . مگر سابقه ی سقط های مکرر وجود داشته باشد یا حاملگی متزلزل و ناپایدار باشد . عمل آمیزش جنسی در ماههای آخر حامگی مخصوصا ۳ ماهه آخر بارداری ممکن است مشکل و برای مادر ناراحت کننده و دردناک باشد . بنابراین زن و شوهر بدون اینکه آمیزش جنسی انجام دهند اقناع جنسی بدست آورند , هرگونه تماس باید پهلو به پهلو باشد تا به شکم مادر فشار نیاید . در شش هفته قبل از زایمان بایستی از آمیزش جنسی خودداری شود . البته مادر می تواند با مشورت با پزشک زنان راهنمایی های لازم جهت آمیزش جنسی در دوران بارداری را دریافت کند تا علاوه بر اینکه خود و جنینش آسیبی نبینند هم همسر خود را راضی نگه دارد و هم در این دوران خود از محبت بین خود و همسرش لذت ببرد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 8 Average: 2.3]

همچنین ببینید

ba3063-1

چرا دهان زنان باردار تلخ می شود؟

وب ها:همیشه اکثر خانم های باردار در سه ماه اول بارداری حساس مزه تلخ یا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>