سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » دانستنی های بارداری دوم

دانستنی های بارداری دوم

خانم ها در بارداری اول در کنار هیجان و شوقی که دارند مراقبت های دوران بارداری را بیش از پیش جدی می گیرند اما در بارداری دوم یا سوم فکر می کنند چون تجربه ی کافی از بارداری اول پیدا کرده اند باید کمتر از قبل به مراقبت های بارداری توجه کنند . درست است که در بارداری اول ترس و اضطراب این فرایند از بین رفته و در بارداری دوم تکرار نمی شود ولی نباید بارداری دوم را کمتر از بارداری اول جدی بگیرند . هر بارداری نیاز به مراقبت دارد که با داشتن تجربه از بارداری اول با تغییرات بدن و عکس العملتان نسبت به جنین آشناشدید . البته با توجه به شرایط جنین تغیرات بدن در دوران بارداری ممکن است در دوره های مختلف متفاوت باشد .

ba2349

این نکته را فراموش نکنید که امکان دارد در بارداری دوم یا سوم تغییری را در خود تجربه کنید که سابقه تجربه آن را در بارداری های قبلی نداشتید. در بارداری دوم شکم زنان باردار زودتر از بارداری های اول بزرگ شده که به دلیل حالت ارتجاعی پیش آمده در ماهیچه های شکم در بارداری اول است . اکثرا نشانه های بارداری در دوره اول در بارداری دوره دوم زودتر بروز داده می شوند که امری بسیار طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد . در این حالت پوست شکم زودتر کشیده شده و معمولا در بارداری دوم اندازه شکم نسبت به بارداری اول بزرگتر است و باید زودتر از لباس های دوران بارداری استفاده شود تا به جنین فشار نیاید . البته مادران باردار به دلیل سابقه ای که از بارداری اول داشته اند به راحتی با این موضوع کنار می آیند و این علائم اثر روانشناختی بر نحوه دید آن ها ایجاد نمی کند. فقط یکی از علائمی که در بارداری دوم ممکن است کمی آزاد دهنده باشد احساس خستگی مداوم است که هرچقدر بین بارداری اول تا بارداری های بعدی فاصله بیافتد این حس در فرد بیشتر احساس می شود . البته بخشی از این خستگی به دلیل وجود فرزند اول که باید به آن رسیدگی کنید می باشد . خانم های شاغل باید بیشتر از سایر خانم ها به بارداری های خود اهمیت دهند زیرا علاوه بر خستگی دوران بارداری خستگی شغلی نیز وضعیت را پیچیده تر می کند و یادتان نرود مراقب فشارهای روزانه باشید چون ممکن است دردی در ناحیه سیاتیک احساس کنید .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 7 Average: 2.4]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + = 11

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>