سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » توصیه هایی برای نگهداری چند قلوها

توصیه هایی برای نگهداری چند قلوها

شاید از نظر مادران بزرگ کردن فرزند کار سختی باشد اما مطمئناً تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها بسیار دشوار است . خانواده های چندقلو دار اصلا نباید نگران باشند چرا که در کنار سختی که دارد کودکشان همیشه یک همبازی و مونس در تمامی مراحل زندگی خواهد داشت و هر کدام از آن ها از سن پایین تقسیم کردن داشته هایشان را یاد خواهند گرفت.

155809_77793_636

در این مطلب نکاتی را برای خانواده های چند قلو دار ارائه می دهیم تا کمی از دشواری پرورش کودکانشان کم شود .

ساعت خواب، ساعت خورد و خوراک، عوض کردن پوشاک و… هر کدام از نوزادان را در دفترچه ای یادداشت کنید . این کار علاوه بر اینکه برنامه روزانه کودک را منظم میکند باعث می شود آن ها را با هم اشتباه نگیرید.

مطمئناً در کنار نگهداری از نوزادان انجام کارهای منزل برایتان دشوار می شود و خستگی مفرط ایجاد می کند به همین منظور از بستگان کمک بگیرید و در صورت امکان یک خدمتکار برای کارهای منزل استخدام کنید چراکه کودک از آرامش مادر آرام می شود و یک مادر خسته و بی حوصله نمی تواند کودک را آرام کند .

IMG_8044

وقتی زمان خواب کودکان فرارسید مادر نیز باید بخوابد زیرا در زمان بیداری کودکان هیچ گاه نمی تواند استراحت کاملی داشته باشد .

برای مراقبت از کودکان خودتان را در منزل حبس نکنید و هر از گاهی با کودکان به بیرون از منزل بروید. کودکان را در کالسکه قرار دهید.

اکثر مادران پس از زایمان بخصوص مادرانی که چند قلو دارند دچار افسردگی و استرس می شوند بنابراین اگر احساس بی قراری، تنهایی و افسردگی کردید، به پزشک مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 2.5]
توصیه هایی برای نگهداری چند قلوها در تاریخ تیر ۱۶, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>