سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » توصیه هایی برای شیردادن به نوزادان

توصیه هایی برای شیردادن به نوزادان

یکی از نگرانی های مادران در هنگام شیر دادن به نوزادان ترس از خفگی آن هاست . اگر شیردادن همراه با بازی کردن ، خنداندن و به هیجان درآوردن کودک نباشد مطمئن باشید کودک دچار خفگی نمی شود . پس در درجه اول حتما در هنگام شیر دادن به کودک هم مادر و هم کودک باید در آرامش باشند چرا که ایجاد هرگونه ناهنجاري‌هاي عضلاني و عصبي در ناحيه حلق و حنجره منجر به خفگی کودک می شود .

1422946126-63969-1

هیچ گاه به کودک در حالت خوابیده شیر ندهید زیرا بسیار خطرناک بوده و شیر دادن بصورت خوابیده چه با سینه ی مادر و چه شیشه شیر احتمال خفگی نوزاد را بالا می برد . همچنین دقت کنید که کنار نوزاد خوابتان نبرد ممکن است به او صدمه بزنید و یا بدن، بالش يا پتو روي صورت كودك بيفتد و خفگي ايجاد كند . حالت نيمه نشسته بهترین حالت ممکن برای شیر دادن به کودک است و مادران توجه داشته باشند که تمام سینه را روی صورت کودک نگذارند . نیازی نیست که کودک را با بالش یا پتو بغل کنید فقط او را روی دستان خود بگیرید .

8776_172

از آنجائیکه شیرخواران تا سه ماهگي به شكل اجباري از بيني تنفس مي‌كنند باید مادران نگران گرفتگی بینی در آن ها باشند و حتما در زمان سرماخوردگی و شیر دادن به نوزاد بيني او را با آب مقطر يا سرم شست‌وشو دهند و باز کنند.

پس از شیر دادن به کودک اگر خوابش برد فقط کافیست او را بر روی پارچه‌ها و پتوهاي خيلي كوچك و نرم بگذارید و گذاشتن شیرخواران بر روی بالش های نامناسب و وضعیت قرار گیری نادرست سر در تنفس كودك اختلال ايجاد می کند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 3.5]
توصیه هایی برای شیردادن به نوزادان در تاریخ مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>