دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » آقایان با خوردن هویج قدرت باروری را افزایش دهید

آقایان با خوردن هویج قدرت باروری را افزایش دهید

images

عوامل زیادی بر قدرت باروری آقایان تاثیر دارد درکنار مسائل ژنتیکی که باید حتما توسط پزشک مشاوره شود استفاده از یک سری مواد غذایی نیز بر قدرت باروری آقایان تاثیر گذار است . علاوه بر میوه و سبزیجات که طبق مطالعات انجام شده بر تقویت باروری مردان تاثیر گذارند به تازگی در مطالعات جدیدی مشخص شده خوردن هویج در مردان موجب فعالیت اسپرم و در نتیجه تقویت باروری می شود . اما چرا هویج !!!! هویج با داشتن رنگدانه‌های زیادی به نام کاروتنوئید باعث تحرک و توانایی اسپرم‌ها برای رسیدن به تخمک شده و از این رو باروری را در مردان افزایش می دهد . کاروتنوئید در واقع به عنوان آنتی اکسیدان به دلیل خنثی کردن رادیکال‌های آزاد باعث می شود به غشای سلولی و DNA آسیب نرسد زیرا این رادیکال‌های آزاد هستند که باعث آسیب رسیدن به DNA و درنتیجه ایجاد اختلال می شوند که اگر این DNA در سلول های اسپرم باشد موجب ناباروری خواهد شد . البته باید گفت مصرف هویج تحرک و توانایی اسپرم‌ها را به میزان ۶٫۵ تا ۸ درصد افزایش می‌دهد.

index

در کنار هویج استفاده از سیب‌زمینی و خربزه نیز موجب تقویت کیفیت و کمیت اسپرم ها شده و مصرف آن ها برای آقایان ضروریست . در مطالعات انجام شده بین میوه های قرمز و سبزیجات مشخص شد میوه‌های قرمز ۸ تا ۱۰ درصد بر کاهش شکل غیرطبیعی اسپرم و افزایش شکل طبیعی آن موثرند . محققان اعلام کردند: در مردان جوان میزان کاروتنوئید با فعالیت بیشتر اسپرم و لیکوپن با شکل بهتر اسپرم مرتبط است. می توان نتیجه گرفت استفاده از کاروتنوئید در رژیم غذایی آقایان بر کیفیت اسپرم و قدرت باروری آن ها تاثیر گذار است . پس آقایان سعی کنند در رژیم غذایی خود حتما جایی برای میوه های قرمز و سبزیجات قراردهند و بخصوص خوردن هویج را فراموش نکنند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 3]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>