پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » روش های افزایش هوش نوزاد در زمان بارداری

روش های افزایش هوش نوزاد در زمان بارداری

همه مادر ها دوست دارند فرزندانی باهوش تربیت کنند. بدین صورت توصیه می شود که در زمان بارداری به برخی توصیه ها گوش دهند و به وسیله ی کارهایی فرزند خود را با هوش تر کنند. در زیر عمده ترین روش هابرای افزایش هوش نوزاد در بارداری ذکر شده است.

 

pregnancy

صدا ها می توانند ذهن کودک را در دوران جنینی مورد تاثیر قرار دهند بدین صورت تحقیقات نشان می دهد که فرزندانی که در دوران جنینی با صدا در ارتباط بوده اند می توانند در اینده زندگی هوشی خوب تری داشته باشند.

پژوهشگران می گویند که کودکانی که در دوران جنینی مخاطب صحبت های اطرافیان بوده اند مغز بزرگتری دارند و این به افزایش هوش آن ها انجامیده است. حتی کودکانی که صدای ضبط شده ی مادر را شنیده اند مشمول این افزایش سایز مغز بوده اند.

زمانی که مادر با جنین خود صحبت می کند، او مهارت های گفتاری و صحبت را به خوبی می آموزد و بدین صورت ارتباطات موفق تری در بزرگسالی خواهد داشت.

 

ادامه صحبت کردن مادر با نوزاد بعد از تولد، همچنین گوش دادن به صدای قلب مادر هم می تواند به پرورش بهتر کودک بینجامد.

کارشناسان و محققان دانشگاه هاروارد در ادامه ی تحقیقات خود اعتراف کرده اند که کودکانی که اطرافیان با آن ها در دوران جنینی بیشتر صحبت کرده اند، زودتر از سایر کودکان زبانشان باز می شود و شروع به صحبت کردن می کنند.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 1.3]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>