دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » دلایل مهم چاقی درمادران

دلایل مهم چاقی درمادران

در دوران باردای یکی به علت استفاده بیشتر مواد غذایی و دیگری به علت رشد نوزاد وزن مادر بالا می رود . البته کم تحرکی نیز عامل مهم چاقی در مادران به حساب می آید .

F1383042437

از چاقی و افزایش وزن بی رویه ناشی از بارداری خود ترسید. به هیچ وجه حتی پس از افزایش وزن زیاد که در دوران بارداری به دلیل روش نادرست رژیم غذایی برای شما بوجود آمده است برای جلوگیری از عوارض جانبی چاقی و بیماری های متابولیک دیر نخواهد بود. جالب است بدانید توصیه اکید متخصصان آن است که قبل از آنکه قصد بارداری مجدد داشته باشید، حتما وزن خود را به حد مطلوب باز گردانید.

Pregnancy

شما می توانید پس از ماه اول شیردهی تلاش برای بازگشت به وزن طبیعی خود را شروع کنید. البته نیازهای تغذیه ای شما در این دوران با زمان های دیگر عمر متفاوت می باشد. از سوی دیگر سرعت کاهش وزن شما با حالات معمولی قطعا متفاوت خواهد بود.

مطالعات معتبر علمی اخیر نشان می دهد که کاهش وزن، نیم کیلوگرم در هفته در بین هفته های ۴ تا ۱۴ پس از بارداری حتی در مادرانی که نوزادشان فقط از شیر آنان تغذیه می کند باعث کاهش ترشح شیر و نیز کمبود رشد نوزادان نمی شود. به شرطی که رژیم آنان منطقی و درست تنظیم شود. در نتیجه تنظیم انرژی و ریزمغذی های لازم و نیز رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی باید توسط متخصص تغذیه تهیه شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = صفر

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>