سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » اگر نمیخواهید کودک دیابتی به دنیا بیاورید بخوانید

اگر نمیخواهید کودک دیابتی به دنیا بیاورید بخوانید

نشانه های ابتلا به دیابت و سندرم متابولیک افزایش گلوکز و انسولین درخون می باشد . اگر رژیم غذایی مادر به گونه ای باشد که باعث افزایش گلوکز و انسولین کودک شود یعنی درآستانه تولد یک کودک دیابتی قرار دارد . به همین دلیل است که بر رژیم غذایی سالم و مناسب مادر در دوران بارداری توصیه شده و این غذاهای مصرفی مادر است که نقش اصلی را در تعیین سطح گلوکز و انسولین کودک بعد از تولد دارد .

di-ko-asli

تحقیقات نشان داده که کودکان دیابتی حتی اگر مادران دیابتی و چاق نداشته باشند در نتیجه رژیم غذایی غنی از چربی مادر در دوران بارداری به این بیماری مبتلا شده اند . تکامل پانکراس (لوزالمعده) جنین در رابطه ی مستقیمی با رژیم غذایی مادر بوده و اگر این رژیم غذایی نامناسب باشد سطح گلوکز و انسولین خون کودک بالارفته و با مقاومت در برابر انسولین کودک دیابتی می شود . لازم است بدانید پانکراس مسئول تولید هورمون انسولین در بدن است.

di-ko-d3

حتما شنیده اید که می گویند مادر باید به اندازه دونفر غذا بخورد اما این تصور درست نیست رژیم غذایی مادر باید متعادل و با انواع غذاهای مقوی باشد . از طرف دیگر اگر مادر در دوران بارداری رژیم غذایی کاملی نداشته باشد ذخایر گلوکز بافت های جنین کاهش یافته تا مغز با استفاده از آن به رشد بپردازد که در نتیجه منجر به کاهش رشد جنین می شود . میانگین وزن نوزاد در هنگام تولد ۳٫۳ تا ۳٫۵ کیلوگرم باید باشد که با رژیم غذایی مناسب مادر کودک در وزن ایده آل قرار می گیرد و فرایند رشد کامل می شود . منابع حیوانی و چربی های اشباع و فاقد کربوهیدرات ها، سبزیجات و منابع گیاهی برای مادران باردار ارزش غذایی پایینی دارند و بهتر است مادر برای رژیم تغذیه مناسب با یک متخصص تغذیه مشورت کند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 3]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>