یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » طریقه کوتاه نمون ناخن نوزادان

طریقه کوتاه نمون ناخن نوزادان

ba848

یکی از دغدغه هایی که مادران با رشد نوزادشان پیدا می کنند نحوه کوتاه کردن ناخن نوزادشان است . دستان و پاهای نوزادان آنقدر ظریف است که اشتباهی در کوتاه کردن ناخن هایشان باعث می شود مقداری از گوشت دست یا پایشان را زخمی کنید که بسیار ناراحت کننده می باشد . در این مطلب به مادران آموزش می دهیم که چگونه ناخن نوزاد دلبندشان را کوتاه کنند تا صدمه ای به او نرسد .

در ابتدا باید بگوییم مناسب ترین زمان برای گرفتن ناخن کودک پس از استحمام می باشد چرا که بافت ناخن کمی نرم شده و به راحتی گرفته می شود . کودک را روی زانوهایتان به گونه ای که پشتش کامل پشت به شما باشد قراردهید دستتان را از زیر دستهایش رد کنید حالا با دقت فراوان ناخن ها را یکی یکی از گوشه به آرامی جدا کنید توجه داشته باشید ناخن را زیادی از ته نگیرید و گوشه ناخن را گرد نکنید این کار باعث می شود ناخن بعد از رشد در گوشت فرو رود. مراقب تکان خوردن کودک باشید بخصوص در مورد ناخن های پا تا تسلط خود را از دست ندهید . اگر می بینید کودکتان زیاد تکان می خورد و آرامش ندارد گرفتن ناخن را به زمان دیگری موکول کنید تا برای او راحت تر باشد و اذیت نشود حتی می توانید در زمان خواب ناخن کودک را کوتاه کنید .

ba775

توصیه می شود قبل از یک ماهگی نوزاد به هیچ وجه ناخن های او را کوتاه نکنید و اگر خودش را چنگ می زند برای او دستکش تهیه کنید . همچنین از ناخن گیر ضدعفونی شده استفاده نمائید و هر ۵۰ روز اقدام به کوتاه کردن ناخن های کودک کنید .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 3]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = بیست یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>