دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » گرفتن روزه برای مادران شیرده

گرفتن روزه برای مادران شیرده

مصرف شیر مادر برای کودکان تا ۲ سالگی جز غذا های اصلی قرار میگیرند .بسیاری از مادران با وجود اینکه نوزاد شبر خوار دارند روزه میگرند وتعداد وعده های شیر کودک را کم می کنند و برای سیر کردن کودک خود از غذا کمکی استفاده میکنند.البته اگر مادر رژیم غذایی مناسب داشته باشد روزه گرفتن مشکل ندارد اما باز نباید در ۶ ماهه اول زندگی نوزاد روزه باشد چون تنها غذا کودک در این دوره شیر مادر است.

 

 

ba3116

 

رژیم غذایی مادران شیر ده باید سر شار از مواد ویتامین دار و کلسیم و اهن ،حبوبات باشد تا روزه داری موجب کاهش شیر او نشود چون کودکان برای سیر شدن بیشتر وابسته به شیر مادر اند و برای رشد طبیعی نیازمند دریافت مقدار کافی از شیر مادر هستند.در غیر این صورت در رشد انان اختلال ایجاد میشود .

مادران پس از از ۶ ماهه اول میتوانند روزه بگیرند ان هم درصورتی که هنگام افطار و سحری غذا های مناسب مصرف کنند.همچنین باید مایعات فراوان مصرف کنند تا مقدار شیر انان کم نشود و کودک دچار گرسنگی نشود.دین اسلام روزه را بر مادران شیرده واجب نکرده و اسرار بر روزه داری انان ندارد اگر میدانید که روزه ممکن است به سلامت شما و کودکتان اسیب برساند میتوانید روزه نگیرید. اما اگر میدانید مشکل ندارید میتوانید با غذا های کمکی و شیر خود کودک را سیر کنید و روزه بگیرید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 10 Average: 2.5]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک − = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>