دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » عوامل موثر بر بارداری سالم

عوامل موثر بر بارداری سالم

یکی از مهمترین مسائلی که خانم ها باید به آن توجه داشته باشند بارداری و عوامل موثر بر بارداری سالم است چرا که گاهی اوقات با رعایت نکردن کوچکترین عامل ممکن است فرزندی ناسالم و با اختلالات كروموزومی به دنیا بیاورند . عوامل مختلفی بر بارداری تاثیر گذارند که می توانند احتمال تولد یک کودک با اختلالات كروموزومی یا مبتلا به سندرم داون را افزایش یا کاهش دهند .

pc76ca84a55d3c49b67ec05873aa3749d5_108908

یکی از عوامل موثر بر بارداری سالم گروه خونی والدین می باشد که با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد رابطه ی بین گروه خونی و اختلالات كروموزومی مشخص شد در صورتیکه ارهاش خون والدین هر دو منفی باشد احتمال تولد فرزند مبتلا به سندرم داون به حداقل می رسد در حالیکه بیشترین تولد نوزادان با سندرم داون در والدینی كه ارهاش خون هر دو مثبت بود دیده شد .

عامل دیگر مرتبط با سن می باشد البته سه سن شناسنامه‌ ای، زیستی و روانی ، سن حقیقی انسان را مشخص می کنند که در مجموع سن زیستی انسان که براساس مو، پوست و دندان هر فرد مشخص می‌شود از سن تقویمی مهمتر بوده و فاصله سنی پدر و مادر، سن مادر و سن مادربزرگ در هنگام بارداری در آن اثر دارد.

d4_0

حتی استفاده از داروهای ضدبارداری نیز می تواند موجب تولد نوزادی با اختلالات کروموزمی شود این درحالیست که خانم به یکباره مصرف دارو را قطع کند و تصمیم به باردار شدن بگیرد .

جالب است بدانید که سردمزاجی و نارضایتی جنسی بین مرد و زن نیز موجب تولد کودکی با اختلالات کروموزمی می شود به همین دلیل برقراری رابطه جنسی قوی و گرم بسیار مهم بوده و بر بارداری سالم نقش حیاتی دارد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 33 Average: 3.1]
عوامل موثر بر بارداری سالم در تاریخ مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...