سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » اشتباهات رایج در بارداری دوم

اشتباهات رایج در بارداری دوم

معمولا زنان در بارداری اولی بسیار حواسشان جمع است و بدلیل بی تجربگی و بدون پیش زمینه بودن که در این امر دارند بسیار مراقب خود هستند.زمانی که نوبت به بارداری نوبت دوم می رسد آنها خیال می کنند که تمامی شرایط مانند هعمان بارداری نوبت اول می باشد. اما بارداری دوم کمی متفاوت است؛ مخصوصا اگر نزدیک به بارداری اول باشد. در این شرایط، مادران گاهی با فرض اینکه از همه چیز آگاهند، مرتکب اشتباهاتی می شوند که می تواند جان خود و جنین شان را به خطر بیندازد.

 

ba3000

اشتباه اول زنان همان طور که در بالا نیز بیان کردیم این است که زنان فک می کنند همه چیز مانند بارداری اول هست و تمامی شرایط و تمامی مراقبت ها همان مثل قبل می باشد.در بارداری نوبت اول بسیار تحت پزشک بوده ایم اما در بارداری نوبت دوم دیگر سراغ متخحصص نمی رویم و خودمان برای هر امری نسخه می پیچیدیم.

اشتباه دوم این است که چون در نوبت اول سزارین کردیم پس باید در نوبت دوم هم همین روال پیش بگیریم.گر دلیل سزارین مشکلات آناتومیکی و تنگی لگن بوده، این خانم مجبور است دوباره سزارین کند، اما اگر دلیل سزارین مسائل مربوط به جنین است، مثلا ضربان قلب جنین افت کرده یا وضعیت قرارگیری او مناسب نبوده، ممکن است در زایمان بعدی این اتفاق نیفتد.

 

ba3000-1

اشتباه سوم این است که حتما بیماری ها و مشکلاتی که در بارداری دوره اول داشته اید حتما نباید در بارداری دوم نیز اتنفاق افتد یا شاید کم تر باشد و شاید حتی بیشتر شود.برخی بیماری ها مثل لوپوس، بیماری های روماتیسمی یا بیماری های مغز و اعصاب ممکن است در بارداری برای اولین بار خود را در مادر نشان دهند.برخی بیماری ها اگر در بارداری اول رخ دهند، احتمال دارد در بار داری دوم هم تکرار شوند؛ مثل فشار خون، مسمومیت بارداری یا دیابت بارداری، اما باز هم هیچ چیز قابل پیش بینی و صددرصد نیست.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>