چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » از قنداق کردن کودک بپرهیزید

از قنداق کردن کودک بپرهیزید

e2

بعضی از مادران بر مبنای سنت های کهنه و موهوم برای جلوگیری از سرماخوردگی کودک را می پوشانند یا او را قنداق می کنند و حتی دست های زیبای کودک را نیز از حرکت دادن محروم می کنند و در قنداق می بندند . سرماخوردگی که در اصطلاح مردم ذکر می شود تنها سرماخوردن کودک نیست بلکه عبارتست از ابتلا دستگاه تنفس ( بینی , حلق , حنجره و ریه ) کودک به انواع ویروس های مولد سرماخوردگی . سرد بودن محیط و اتاق کودک در پیدایش سرماخوردگی نقش کمک کننده دارد . در اثر برخورد و تماس کودک با افرادیکه مبتلا به سرماخوردگی هستند یعنی افرادی که دچار آب ریزش از بینی , گلودرد , سرفه و عطسه هستند  ویروس سرماخوردگی وارد دستگاه تنفس کودک می شود و دیری نخواهد گذشت که کودک نیز مبتلا به علائم سرماخوردگی می شود .

swaddle3_28888

بالا بردن درجه حرارت اتاق کودک , پوشاندن زیاد و قنداق کردن کودک به هیچ وجه کودک را از سرماخوردگی حفظ نخواهد کرد . نوزاد را باید از تماس با افراد مبتلا به علائم سرماخوردگی دور نگهداشت . اگر درجه حرارت محیط خارج مناسب نیست بهتر است کودک را از داخل منزل خارج نکنید تا بجای اینکه او را قنداق کرده و آزادی حرکت را از او بگیرید زیرا اگر قنداق را به منظور حفظ کودک از بیماری انجام می دهید راه مناسبی نیست چون علاوه بر اینکه کودک را ناراحت می کند و مانع از دست و پا زدن و حرکت او می شود هیچ تاثیری در جلوگیری از بیماری ندارد و پوشاندن لباس های مناسب به کودک کافی است پس از قنداق کردن کودک بپرهیزید . جالب است که بدانید بدلیل اینکه استخوان های نوزاد هنوز کاملا محکم نشده اند و استحکام کافی ندارند اگر قنداق را بسیار محکم به شکل نامناسب ببندید باعث انحراف استخوان ها بخصوص انحراف پاها و دست های کودک می شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 2.5]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 16

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>