دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » بارداری و زایمان » اگر کودک شما حین تولد دندان دارد نگران نباشید

اگر کودک شما حین تولد دندان دارد نگران نباشید

ممکن است نوزاد درحین تولد دارای یک یا دو دندان پیشین مرکزی تحتانی باشد یا در ماه اول تولد نوزاد دندان او ظاهر شود . از هر دوهزار نوزاد یکی از آن ها ممکن است در هنگام تولد دارای دندان باشد . وجود دندان در دهان کودک جنبه ارثی داشته و اگر تحقیق شود یکی از افراد فامیل کودک نیز در هنگام تولد دندان داشته است . گفته شده است که ناپلئون ، سزار و به گفته شکسپیر ، ریچارد سوم در موقع تولد در دهان دندان داشته اند .

0ae9bc5c-f4e7-4943-b4ec-8d5f3f755935

مردم موهوم پرست هندوستان و چین درصورتیکه نوزادی با دندان به دنیا بیاورند از او می ترسند و در بعضی از نقاط آفریقا و چین چنین نوزادی را می کشتند . وجود دندان در حین تولد بیماری نیست زیرا این دندانها همان دندانهای شیری هستند . ساختمان مینای چنین دندان هایی معمولا کم و قسمت تاج این دندان ها فقط کالسیفیه شده است و معمولا ریشه ندارند و سست هستند . چنین دندان هایی در بعضی از نوزادان به علت سستی و شلی جدا می شود و اگر کودک آن را ببلعد داخل حنجره شده و سبب خفگی کودک می گردد  . در بعضی مواقع ممکن است متحرک بودن چنین دندانهایی سبب زخم زیر زبان و مانع شیر خوردن شود و همچنین موجب زخم نوک پستان مادر گردد .

54653

بنابراین اگر چنین دندان هایی مشکلاتی برای مادر و نوزاد بوجود نیاورد باید در دهان کودک بماند و در غیر این صورت باید دندان راخارج کرد . البته زمانیکه کودک قرار است دندان های شیری را در آورد در صورت وجود این دندان ها در دهانش دندان شیری جایگزین این دندان ها شده و هیچ مشکلی برای نوزاد بوجود نمی آورد . پس مادر نگران وجود این گونه دندان ها در دهان نوزاد نباشند زیرا غیر عادی نمی باشد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 3.5]

همچنین ببینید

IMG11044863

یک بارداری چند سونوگرافی لازم دارد؟

وب ها:کارشناس  رادیولوژیست گفت در هر بارداری انجام سه سونوگرافی ضروری است. خانم های باردار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>