سرخط خبرها
خانه » اخبار روز » چینی ها از تجار ایرانی سوء استفاده می کنند

چینی ها از تجار ایرانی سوء استفاده می کنند

از دیر باز روابط تجاری میان کشور چین و ایران در جهان زبان زد است اما شکل و شمایل جدید خود را پس از مدرن شدن اقتصاد و تجارت خارجی چین بیشتر پیدا کرده و کوچی از سنت به مدرنیته تجاری داشته است.اوج این روابط هم را میتوان به سال های قبل نسبت داد که بدلیل تحریم هایی که از سوی غرب داشته ایم به اجبار با دادن امتیازاتی ازکشور چین کالا وارد می شود.

chin

در سال هایی که راه واردات محصولات ما از کشور های اروپایی بسته شده است ایران چاره ای جز تامین نیازهای خود و البته حفظ روابط تجاری خود با دنیا نداشت و بنابراین به سمت کشورهایی گرایش پیدا کرد که تسهیلاتی بیشتری برایش قائل باشد.
اگر کمی عمیق تر نگاه نکاه کنیم برگ برنده برای این مسابقه به دست چین بوده است که نفت گرانبها را در قبال کالاهای بی کیفیت روانه بازار نمود و در نهایت پروزه های عظیمی که با ترک تشریفات مناقصه صاحب می شد.
هر روز هر روز خبرهای جدیدی از برخی کارشکنی های چینی ها در روابط تجاری با ایران به گوش می رسد. از افزایش برخی کارمزدهای بانکی گرفته تا حال هم کلاهبرداری از برخی تجار ایرانی.
کلاهبرداری که از سوی برخی شرکتهای چینی به تازگی از تجار ایرانی انجام شده است، رایزن بازرگانی ایران در چین را به واکنش وا داشته و او در نامه ای با موضوع معرفی شرکت چینی به اتاق های بازرگانی، خواستار اطلاع رسانی به تجار ایرانی بابت عدم همکاری با این شرکت کلاهبردار شده است.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

609282_829

بیشترین تعداد فالوئرها در اینستاگرام چه کسانی دارند؟

وب ها:همه ما این روز ها در شبکه های اجتماهی عضو هستیم خصوصا اینستاگرام,ما هم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>