سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » راهکارهایی برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی

راهکارهایی برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی

ATIMP3-2718

تمام خانم های خانه دار حتما با رب گوجه ، آبغوره و یا سرکه کپک زده مواجه شده اند و بدترین قسمت موضوع آن است که این مواد غذایی را به تازگی خریداری کردند . باید بگوئیم این نوع مواد غذایی مستعد ایجاد کپک هستند و در صورتی که یکی از عوامل رشد کپک در محیط این مواد مهیا باشد به راحتی کپک ها شروع به رشد می کنند .در این مطلب راهکارهایی برای جلوگیری از کپک زدن این نوع مواد غذایی به خانم ها آموزش می دهیم تا دیگر نگران سلامت این مواد غذایی نباشند .

کپک رب گوجه یکی از رایج ترین نوع کپک هاست و فقط به دلیل تماس اکسیژن با سطح رب گوجه فرنگی ایجاد می شود و برای جلوگیری از ایجاد کپک رب گوجه می بایست سطح رب گوجه را روغن بمالید تا اکسیژن برای رشد کپک به رب نرسد حتی پس از مالیدن روغن به سطح رب گوجه می توانید آن را بیرون از یخچال نگه دارید .

mold03

ایجاد کپک در آبغوره و سرکه نیز به دلیل برخورد اکسیژن با سطح ان هاست به همین دلیل می بایست ظرف محتوی ان ها را کامل پر کنید تا جائیکه هوایی در ان باقی نماند و سپس برای جلوگیری از ایجاد کپک در آبغوره و سرکه شیشه های آبغوره و سرکه را در ظرفی بزرگ پر از آب قرار دهید و به مدت ۶ دقیقه شیشه ها را روی شعله بجوشانید تا تمام سلول های رویشی کپک در درون آبغوره و سرکه از بین بروند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 7 Average: 2.3]
راهکارهایی برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی در تاریخ خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>