دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » راه های کنترل حشرات در خانه

راه های کنترل حشرات در خانه

باگرم شدن هوا در هر سال شاهد حضور انواع حشره هستیم که هر چه تعدادشان بیشتر باشد به ما و وسایل ما اسیب میرسانند و موجب ناراحتی میشوند.راه هایی هستند که با رعایت ان میتوان حشرات را از بین برد.

 

 

hou1590

 

پشه

تور زدن پنجره ها و استفاده از انواع حشرات راه هایی قدیمی و همیشگی هستند که از انستفاده می شد..روش های خانگی نیز وجود دارد برای از بین بردن پشه ها به بوی پرتقال و پیاز حساسند پس میتوانید چند تکه پیاز را در نقاط مختلف گذاشته و یا پوست پرتقال همچنین میتوانید انهارا به نقاط بدون پوشش لباس بمالید.اگر در خارج از جای خوابتان لامپی روشن کنید پشه ها از شما دور شده و به سراغ روشنایی میروند چون به نور علاقه دارند.اگر پشه نیشتان زد چند برگ ریحان کوبیده رو ان قرار دهید خارش را از بین میبرد.

سوسک های خانگی

سوسک های خانگی در فصل بهار زاد ولد میکنند ان هم بیشتر در فاظلاب ها و از الوده ترین حشرات هستند برای از بین برد ان ها میتوان از انواع پودر و مواد شیمیای استفاده کرد اما از قدیم از نفت و اسید بوریک استفاده میکردندباید ان را در فاظلاب ریخته و راه خروج از ان ها را بست

مورچه:

مورچه ها بی ازار هستند اما تعداد زیاد انها دردسر ساز است.ریختن مقداری فلفل سفید در کنار لانه ان ها ، گذاشتن تکه ای پوست سیب که میگویند نوعی اسید دارد که انان را از بین میبرد، مخلوط کردن مقداری اسید بوریک با عسل و گذاشتن در دم لانه انها و بعضی میگویند با کشیدن خط با گچ در اطراف انان، از روی گچ عبور نمیکنند و در همان محدوده میمانند . این روش ها میتواند به شما کمک کند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + = 11

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>