پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » بهترین روش نگهداری نان

بهترین روش نگهداری نان

نان-تراز

یکی از نکات خانه داری نگهداری از مواد غذاییست . برای نگهداری مواد غذایی روش های مختلفی وجود دارد . هر کدام از مواد غذایی با توجه به نوع ترکیبات تشکیل دهنده روش خاص نگهداری را می طلبد . در این مطلب می خواهیم به بهترین روش نگهداری نان اشاره کنیم . اکثر خانواده های بجای خرید روزانه نان ترجیح می دهند که آن را در یخچال نگهداری و به مرور مصرف کنند اما باید بگوییم این نان به دلیل عدم منجمد شدن آب درون آن و در نتیجه كریستاله‌شدن مولكول‌های پروتئینی و نشاسته‌ای موجود در بافت نان فاسد می شود که به اصطلاح به آن بیات گویند . نان بیات در صورت مصرف مداوم مشکلات گوارشی را به همراه دارد .

ayatmadari.ir-sangak-1

در واقع درصورتی میتوان نان را به مدت طولانی حفظ کرد که آب موجود در بافت نان کاملا منجمد شده و اجازه كریستاله‌شدن مولكول‌های پروتئینی و نشاسته‌ای داده نشود . برای اینکار می توان نان را در فریزر قرار داد . البته دمای فریزر باید منفی ۱۰ تا منفی ۴ درجه سانتیگراد باشد تا عمل انجماد بافت نان صورت گیرد . اگر به این روش عمل کنیم حداکثر می توان به مدت ۳-۲ ماه در فریزر نان را نگهداری کرد و در هربار استفاده میزان مشخصی از آن را از فریزر خارج و ۲۰-۵ دقیقه در دمای اتاق قرار داد تا بافت منجمد شده آن به حالت طبیعی برگردد . البته توصیه می شود که نان را بصورت روزانه خریداری کنید تا علاوه بر عطر و طعم دلنشین از تازگی آن لذت ببرید . اگر چه نان فریز شده قابل مصرف است اما جای نان تازه را نمی گیرد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 11 Average: 2.5]

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>