دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » آشنایی با پاپریکا ادویه مجارستانی

آشنایی با پاپریکا ادویه مجارستانی

1863201_689

در اروپای شرقی به ویژه مجارستان از پاپریکا یا همان فلفل دلمه ای خودمان در بسیاری از غذاها استفاده می شود که با داشتن عطر و رنگ فلفل قرمز ، اما تندی در غذا ایجاد نمی کند . گرد پاپریکا از فلفل قرمز رسیده تهیه می شود و می توان به خورش یا آبگوشت به عنوان ادویه و در کنار رب گوجه فرنگی زد که البته طعم غذا را تغییر نمی دهد ولی عطر و بوی خاصی در غذا ایجاد می کند .

image_13921025367246

روش تهیه ادویه مجارستانی پاپریکا : ادویه پاپریکا در بازار ایران عرضه نمی شود اما می توانید با مقداری فلفل دلمه ای قرمز و رسیده به راحتی این طعم دهند غذا را در منزل اماده کنید . در روش تهیه گرد ادویه مجارستانی پاپریکا مقداری فلفل دلمه ای قرمز و رسیده را بشکافید و تخم و گوشت سفید داخل آن را در آورید. سپس پوسته فلفل را خرد کنید و در جریان هوا یا زیر آفتاب بگذارید تا خشک شود. فلفل خشک را آسیاب کنید یا بکوبید و الک کنید.

روش دیگری که می توانید ادویه مجارستانی پاپریکا را به شکل خمیر و مانند رب گوجه فرنگی در آورید آن است که فلفل را روی شعله کباب کنید و چند دقیقه در یک کیسه نایلکس بگذارید تا پوسته آن جدا شود. سپس پوست را بردارید و گوشت قرمز را با اندکی نمک بکوبید و به صورت خمیر در آورید.
از ادویه مجارستانی پاپریکا در غذاهای مختلف استفاده کنید تا رنگ و طعم خاص این ادویه بی نظیر غذاهایتان را بهتر از قبل کند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 3.2]
آشنایی با پاپریکا ادویه مجارستانی در تاریخ خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>