چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » راه های تازه نگهداشتن سبزیجات و میوه ها

راه های تازه نگهداشتن سبزیجات و میوه ها

اگر شما به خرید بروید و هر بار میزان زیادی از سبزیجات و میوه ها را خرید کنید، بعد از مدتی ناچارید میوه های خراب شده و گندیده را بیرون بیندازید. ولی با استفاده از راه ها و روش های تازه نگهداشتن سبزیجات می توانید به راحتی میوه ها را سالم نگهدارید. در زیر به آموزش های لازم در این زمینه پرداخته ایم

 

 Keeping fresh vegetables

پياز، سير، موسير

این سه دسته از سبزیجات نیازی به نگهداری در یخچال ندارند. کافیست آن ها را در محیطی خشک و خنک و تاریک نگهداری کنید. هنگام خرید سبزی سعی کنید پیازها را طوری انتخاب کنید که جوانه نداشته باشند اگر هم پاره ای دارای جوانه هستند می توانید جوانه ها را به سمت بالا قرار دهید.

سيب‌زميني

سیب زمینی نیز نیازی به یخچال ندارد. کافیست آن را در جایی خشک و خنک بدون رطوبت قرار دهید تا حدود چند هفته سالم بمانند. اگر جسمی تیره روی آن ها قرار دهید به راحتی، می توانید در طول عمر انان بیفزایید. از طرفی اگر چند سیب درختی در میان سیب زمینی ها قرار دهید به سلامت آنان کمک می کنید.

 Keeping fresh vegetables

سبزي‌ خوردن‌

سبزی خوردن را کاملا پاک کنید و بعد آن ها را در یخچال در ظرفی در بسته قرار دهید. هر بار به اندازه ی میزان مصرف جدا کرده و بشویید. اگر از سبزی های شسته شده اضافه آمد آن ها را خشک کنید و بعد هم آن ها را در پلاستیک قرار داده و در سر آن را محکم ببندید. از طرفی سعی کنید تره ها را جدا از سایر سبزی ها نگهداری کنید.

 

بادمجان و كدو

بادمجان و كدو را هم نباید بشویید ولی باید در ظرف در بسته در یخچال قرار دهید.

 

 Keeping fresh vegetables

كاهو و کلم سفید و کلم بروکلی

این سه سبزی را در روزنامه بپیچید و در یخچال قرار دهید و هر بار برای مصرف به میزان لازم بدون چاقو جدا کنید، و بعد بشویید.

 

قارچ‌ها

اگر می خواهید قارچ را برای مدت زمان زیادی نگهداری کنید کافی است که آن ها را بشویید و بعد از خشک شدن در ظرفی در بسته قرار داده و در یخچال بگذارید. از سویی، می توانید به آن مقداری آب لیمو بپاشید و آن را در فریزر نگهداری کنید. اگر می خواهید قارچ را ظرف یکی دو روز مصرف کنید کافی است که آن را در روزنامه بپیچید.

هويج‌

برای ماندگاری هویچ ساقه سبز آن را جدا نکنید. کافی است که آن را در یخچال یا جای خنک نگهداری کنید تا مدت ها عمر کند. اگر هویج را بشویید و در نایلون های سوراخ دار قرار دهید می توانید آن را به مدت سه ماه در فریزر نگهداری کنید.

با دانستن نکات خانه داری، به افزایش سطح کیفیت زندگی خود کمک کنید

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 3.8]

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = بیست پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>