سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » چگونه میوه بلوط را آماده مصرف کنید

چگونه میوه بلوط را آماده مصرف کنید

بلوط میوه ایست که می توانید از آن بصورت خوراکی و یا انجام کارهای هنری استفاده کنید . اما قبل از هرگونه استفاده از بلوط می بایستی ان را خشک نمائید . در این مطلب روش خشک کردن بلوط را آموزش می دهیم تا بتوانید این میوه پر انرژی مغذی را چه بصورت خوراکی و چه به صورت هنری استفاده کنید .

large_fall_acorn_

پس از جمع آوری میوه های بلوط از نظر وجود هر گونه سوراخ، شکاف، کپک و خراب بودن آن ها را کاملا بررسی کنید و بلوط های کاملا سالم را برای خشک کردن جدا کنید .

بلوط ها را می بایست در فر بگذارید به همین دلیل فر را از قبل روشن و روی حرارت ۱۷۵ درجه فارنهایت قرار دهید. قبل از قرار دادن بلوط ها در فر ، میوه‌های بلوط را با آب سرد به خوبی بشویید و هر کدام را با یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی خشک کنید. سپس آن‌ها را روی ورق مخصوص شیرینی‌پزی قرار دهید.

اکنون ورق را داخل فر بگذارید و ۲۰ دقیقه زمان دهید تا بلوط ها کاملا خشک و اماده مصرف شوند . البته به یاد داشته باشید جهت خارج شدن رطوبت بلوط ها در فر را کمی باز بگذارید . پس از گذشت زمان لازم بلوط ها را از فر خارج کنید و بگذارید تا خنک شوند . حال میوه های بلوط خشک شده و اماده مصرف می باشند .

7225506

نکته هایی که باید توجه داشته باشید :
• بلوط‌ها یک تا سه ماه قابل نگه‌داری هستند.
• قبل از استفاده آن‌ها در غذا، از نبود لارو در بلوط‌ها مطمئن شوید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1296 Average: 2.6]
چگونه میوه بلوط را آماده مصرف کنید در تاریخ شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>