سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » چگونه کابینت mdf تمیز کنیم

چگونه کابینت mdf تمیز کنیم

hou3606

 

وب ها:این سری از خانه داری برای شما روش نگهداری از کابینت های mdfرا با اصول و رعایت توضیح می دهیم .

همیشه برای تمیز کردن کابینت ها mdfاز اسکاج وشوینده های اسیدی استفاده نکنید و باید از یک اسفنج مرطوب برای تمیز کردن آن آستفاده کنید.

شما می توانید برای تمیز کردن کابینت های mdf از یک دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده استفاده نمائید و پس از آن با یک دستمال نمدار چندین بار پاک و در انتها خشک کنید تا لکه های اب هم نماند.

همیشه شما دستمال خیس آشپزخانه که در دست دارید به کابینت ها نکشید و به درب کابینت اویزان نکنید زیرا این دستمال خیس رطوبت دارند و آسیب به کابینت ها می رسانند.

شما اگر همیشه با دستمال خیس درب های آلومینیومی کابینت ها تمیز میکنید این اشتباه است زیرا  با نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری خواهد نمود ، و در آخر باعث خرابی دربها خواهد شد .

نکته بعدی این است که شما درب های کابینت ها را شب تا صبح باز نذارید چون این کار باعث می شود بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن کابینت ها را بیشتر کند.

اگر شما درب های کابینت را بیش از حد باز کنید یا خصوصا کودکان این کار باعث می شود  رگلاژ دربها بهم خورده و باعث سائیدگی بین دربها و بدنه شود.

اگر کابینت شما لکه گرفت یعنی لکه های مثل جوهر یا ماژیک شما نباید از وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیمآ استفاده نکنید زیرا باعث می شود به سطح رو کش دار mdf آسیب برساند.و شما برای پاک کردن لکه از روی کابینت از وایتکس ولی با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید یا حتی اگر از الکل استفاده کردید قبلش با اب رقیق کنید.

اگر داخل کابینت شما تغیر رنگ داده است و در در انجا از شیشه روغن استفاده میکنید بخاطر این است که زیر ان تمییز نبوده یا درب آن باز بوده است پس شما همیشه سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد.

نکات دیگر این است که:از بریدن نان روی کابینت خود داری کنید و  ظروف داغ را مستقیمآ روی صفحه کابینت قرار ندهید.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 8 Average: 2.3]

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>