دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » نکات خانه داری » یک نکته مهم در مورد منجمد سازی غذا

یک نکته مهم در مورد منجمد سازی غذا

نکات خانه داری: سعی کنید از موادی که در فریزر منجمد کرده اید سریعتر استفاده کنید تا طعم و رنگ و خاصیت بتری داشته باشند برای منجمد کردن مواد باید مواردی را رعایت کرد ابتدا با مراجعه به دستورالعمل‌های تعیین شده در دفترچه راهنمائی هر دستگاهی باید نحوه صحیح آن را مورد مطالعه قرار داد.

hou3984

ولی به‌طور کلی مقدار موادی که هر بار جهت یخ زدن در فریزر قرار داده می‌شود معادل یک‌دهم ظرفیت کل فریزر یا برابر است با یک کیلو غذا برای هر فوت مکعب ظرفیت مفید فریزر حداکثر موادی که در یک فریزر هفت فوتی برای یک مرتبه یخ زدن قرار داده می‌شود برابر هفت کیلوگرم می‌باشد. قبل از قرار دادن مواد غذائی جدید در خانه‌های مخصوص انجماد بایستی کلیه غذاهای قبلی را از این محل به خانه‌های دیگر فریزر انتقال داد و فریزر را تا زدن کلید مخصوص یا چرخانیدن درجه آن روی حداکثر قدرت انجماد تنظیم نمود.توجه داشته باشید که درب فریز را تا بیست وچهار ساعت نباید باز کنید تا انجماد بطور کامل انجام گیرد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 5]

همچنین ببینید

hou8252

کاربردهای مفید قالب یخ

یکی از ابزارهای ساده در آشپزخانه قالب های یخ می باشند . خانم ها می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>