سرخط خبرها
خانه » تاریخ و تمدن » موزه فرش ایران

موزه فرش ایران

افرادی که به جاذبه های گردشگری تاریخی علاقه دارند می توانند سری به موزه فرش ایران در تهران بزنند. این موزه ی جوان حدود ۳۷ سال سن دارد که در تاریخ ۲۲ بهمن سال ۵۶ ساخته و رونمایی شده است.

موزه فرش ایران

نمای ظاهری و معماری این موزه به صورت یک دار قالی است. در موزه دو تالار وجود دارد. تالارها، در دو طبقه دایرند که تالار همکف مربوط به نمایشگاه دائمی است و تالار دوم مربوط به نمایشگاه های موقتی در مورد فرش است. نمایشگاه ها و همایش های این موزه توسط افراد ذی ربط داخلی و دست اندرکاران حوزه فرش در خارج از کشور برگزار می شود.

موزه فرش ایران

در این موزه حدود ۱۳۵ تخته فرش از قرن نهم هجری تا کنون قرار داده شده که هر کدام دنیایی برای حرف دارند. پیرترین فرش این موزه ۲۵۰۰ سال عمر دارد که یک فرش ایرانی الاصل است که در دوران هخامنشی توسط هنرمندان ایرانی بافته شده است. این فرش در سیبری کشف شده است.

از طرفی این موزه دارای یک کتابخانه و فروشگاه بزرگ کتاب در این حوزه است که دارای ۳۵۰۰ عنوان کتاب در این مورد است.

موزه فرش ایران

دوست داران می توانند با مشاهده و مطالعه کتب در زمینه فرش، مشاهده ی اسلاید ها و فیلم ها و مشاوره با افراد مرتبط اطلاعات خوبی را کسب کنند.

نمای ظاهری موزه به شکل دار قالی است.

یک قالیچه ی زیبا به نام قالیچه میرزا کوچک خان توسط هنرمندان کاشانی ساخته شده و بافته شده است که در این تالار نگهداری می شود که بسیار شهرت دارد.

کتاب های موجود در کتاب خانه به زبان های مختلف فارسی، فرانسوی و ایتالیایی و … است که می توانید همانجا هر کدام را که می خواهید خریداری کننید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

images

دانستنی های عصر نوسنگی یا دوره روستای اولیه

حدود ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد در ایران عصر نوسنگی  یا دوره روستای اولیه آغاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>