چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » با پاهای بدبو چه کنیم

با پاهای بدبو چه کنیم

بعضی از افراد از اینکه پاهایشان بوی نامطلوبی می دهد شکایت می کنند در این مطلب روش هایی را به شما می آموزیم که از این معضل رهایی یابید .

he2480

یکی از دلایل بو گرفتن پاها مرطوب بودن آن هاست پس سعی کنید بعد از شست شوی پا بخوبی آن را خشک کنید تا دچار بوی بد نشود البته دقت کنید که لای انگشت های پا نیز بصورت کامل خشک شود زیرا یکی از بهترین مکان ها برای استقرار باکتری ها و ایجاد بو می باشد.

اگر کفش هایتان را بدون جوراب می پوشید پس از بو گرفتن پاهایتان شکایت نکنید زیرا نپوشیدن جوراب باعث عرق کردن پاها و درنتیجه بو گرفتن آنها می شود . سعی شود همیشه جوراب بپوشید تا پاهایتان کمتر بو بگیرد .

he2481

کفش های نامناسب مخصوصا اگر از پاهایتان بزرگتر باشد باعث بوگرفتن پاها می شود . دقت کنید در کنار انتخاب کفش مناسب پاهایتان سعی شود کفش پس از درآوردن از پا در هوای آزاد گذاشته شود تا بوها و باکتری ها از بین بروند . همچنین برای جلوگیری از بو گرفتن پاها می توان از پودر بچه در کفش استفاده کرد .

یکی از موادی که می تواند در از بین بردن بوی بد پاها شما را یاری دهد الکل می باشد . فقط کافیست یک دستمال را به مقداری الکل آغشته کنید و آن را بر پاهای خود بکشید . الکل با خاصیت ضدعفونی کنندگی می تواند باکتری های پا را ازبین ببرد و درنتیجه پاهای شما دیگر بوی نامطلوب نخواهد داشت .

درصورتیکه با استفاده از روش های فوق هنوز هم پاهای شما بوی بد داشت شاید به علت بیماری های مختلف پوستی مانند قارچ ها باشد که فقط از طریق مراجعه به پزشک قابل درمان است .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 2.7]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× شش = 42

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>