یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » ورزش با تردمیل برای چه بیمارانی ممنوع است

ورزش با تردمیل برای چه بیمارانی ممنوع است

زندگی آپارتمان نشینی این روزها موجب شده که افراد با استفاده از ابزار آلات ورزشی که جای کمی اشغال می کنند باشگاه ورزشی خود را به داخل اتاقی چند متری بیاورند. تردمیل ها توانسته اند نقش بسیار مناسبی در سلامت و ورزش داشته باشند. بدین صورت که با داشتن یک دستگاه تردمیل نیازی نیست که در هوای سرد و گرم به پارک بروید و اقدام به پیاده روی و دویدن کنید.

tips -treadmill

با تردمیل به راحتی می توانید، با سرعت های مختلف پیاده روی فعال یا دویدن فعال داشته باشید و بدین طریق چربی هایتان را آب کنید. اما با توجه به اینکه، ورزش با تردمیل شرایط خاص خود را دارد، برخی بیماران نمی توانند از تردمیل در شرایط خاصی استفاده کنند.

برای مثال بیماران قلبی، ریوی و دیابتی نمی توانند همچون افراد عادی از تردمیل استفاده کنند. سرعت بالای حرکت تردمیل می تواند روی سلامت قلبی و ریوی افراد تاثیر منفی داشته باشد. البته این به شدت بیماری قلبی نیز ربط دارد. بنابراین منع استفاده از تردمیل برای بیماران هم وجود دارد.

در این باره باید پزشک متخصص بعد از اکوی قلب و بررسی ضربان و مشکلات آن، همچنین با بررسی فشار خون و… اجازه ی استفاده از تردمیل در سرعت های خاص را صادر نماید. البته این روند مشاوره با پزشک برای سایر بیماران نیز به قوت خود باقی است.

افرادی که از بیماری های مفصلی نیز رنج می برند نباید از تردمیل استفاده کنند. در عین حال افرادی که سلامت جسمی کامل دارند می توانند با استفاده از تردمیل بر سلامت خود بیفزایند.

البته نباید افراط در هر کاری را نادیده گرفت. برخی متخصصان بر این باورند که اگر فرد از روش های اصولی استفاده از تردمیل با خبر نباشد، و در استفاده از این ابزار، افراط داشته باشند می تواند بیماری های متفاوتی را برای فرد ایجاد کند.

نکات استفاده از تردمیل

مهم ترین نکات در باب استفاده از تردمیل این است که نباید هر روز از تردمیل استفاده کرد، بدین معنی که هم ورزش در پارک و هم ورزش با تردمیل می تواند سلامتی را به طور کامل به فرد هدیه دهد.

علاوه بر این استفاده از کفش و جوراب مناسب هنگام استفاده از تردمیل پیشنهاد می شود چرا که فشارها و ضربات پا می تواند موجب آسیب رساندن به پاشنه ی پا شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 8 Average: 3]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>