دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » غذاهای مناسب برای خوردن سحری را بشناسید !

غذاهای مناسب برای خوردن سحری را بشناسید !

بطور کلی ماه رمضان برای معده باید استراحت مطلق باشد از همین رو باید از خوردن غذاهایی که تا ساعت ها معده را درگیر خود می کند پرهیز کنیم.
در وعده سحری باید از خوردن غذاهای پر چرب یا غذاهای آماده مانند سوسیس و کالباس، سس مایونز و نمک و ادویه جات زیاد پرهیز کرد.چون این مواد اصطلاحا در طول روز برای انسان احساس اتش و تشنگی ایجاد می کنند و باعث خشکی لب ها می شود که برای فرد آزار دهنده می باشد.
همچنین در زمان افطار نیز باید مقدار غذایی که وارد معدا می شود بسیار کم حجم باشد زیار معده ساعت ها در حالت ثابت باقی مانده و نباید به یکباره حجم زیادی از غذا برای تجزیه و تحلیل وارد آن شود.

 

he3662

پزشکان توصیه می کنند که نیم ساعت پس از خوردن یک افطار ساده خوردن مایعات را آن هم به سرعت جرعه جرعه آغاز نمائید.و از یک ساعت پس از خوردن افطار میتوایند شروع به خوردن میوه حات کنید که بتواند با توجه به داشتن فیبر بالا تامین کننده ی ویتامنی های از دست رفته بدن باشد.
بطور کلی “در طول افطار تا سحر باید به ازای هر ۲۰ کیلوگرم از وزن بدن حدود ۷۰۰ سی سی تا یک لیتر مایعات مصرف شود تا بدن با کم آبی مراجعه نشود”

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 3.3]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>