سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » فواید ترک سیگار

فواید ترک سیگار

78428-233807-1401607157

برکسی پوشیده نیست که سیگار از مهمترین علل ابتلا به انواع سرطان ها و سایر بیماری ها می باشد . افراد سیگاری در ابتدا به عنوان تفریح این کار را آغاز می کنند اما این تفریح سلامت شما را کم کم از جانتان بیرون می برد و در عوض ریه هایی سیاه که تنفس را برای شما سخت می کند را به شما هدیه می دهد و بدتر از انکه هدیه فرد سیگاری به اطرافیان نیز تمام مضرات و خطرات سیگاریست که خودش از ان بهره میبرد بخوص زنان باردار و کودکان که احتمال بیشتری در ابتلا به امراض مربوط به سیگار در آن ها وجود دارد . اگر سیگاری هستید از همین امروز این مخدر را کنار بگذارید تا نه تنها سلامت خودتان بلکه سلامت اطرافیان نیز به خطر نیاندازید . آیا می دانید ترک کردن سیگار چه فوایدی دارد ؟؟؟ اگر نمی دانید ما به شما می گوییم که با کنار گذاشتن این مخدر مخرب چه فوایدی نصیبتان می شود .

Pictures-Of-Smokers

برخی اثرات خوب ترک سیگار

- ۲۰ دقیقه پس از ترک سیگار، فشار خون و ضربان قلب به حد طبیعی بازمی‌گردد.

- ۴۸ ساعت پس از ترک سیگار، قدرت چشایی و بویایی بهتر می‌شود.

- ۷۲ ساعت پس از ترک سیگار، تنفس راحت‌تر می‌شودو دیگر سرفه های طولانی مدت که به قفسه سینه فشار می آورند

سراغتان نمی آیند و ۳ تا ۶ ماه پس از ترک سیگار، سرفه، خس خس و مشکلات تنفسی خوب می‌شود.

- ۵ سال پس از ترک سیگار، خطر حمله قلبی نصف یک فرد سیگاری می‌شود.

- ۱۰ سال پس از ترک سیگار، خطر سرطان ریه نصف یک فرد سیگاری می‌شود و خطر سکته قلبی مانند کسی است که هرگز سیگار نکشیده است.

پس بیایید با ترک کردن سیگار سلامتی از دست رفته را دوباره به خود بازگردانید . البته درکنار مضرات سلامتی که سیگار دارد تاثیرات روانشناختی ان نیز نباید از قلم بیندازیم . ناراحتی ، افسردگی ، گوشه گیری بخشی از این مشکلات روانشناختی است که با ترک سیگار دوباره می توانید لبخند را بر لبان خود و اعضای خانواده بنشانید .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 2]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>