دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » عوامل نامحسوس در سکته قلبی

عوامل نامحسوس در سکته قلبی

پزشکی و سلامت: عوامل مختلفی ممکن است در سکته قلبی نقش داشته باشد مانندکلسترول و فشارخون بالا و مصرف دخانیات و….که از عوامل اصلی می باشند.اما عوامل دیگری نیز که ما کمتر از ان اگاهی داریم نیز ممکن است موجب سکته قلبی گردد از جمله عصبانیت شدید وناگهانی- اضطراب بیش از حد- رابطه جنسی غیرعادی- مصرف بیش از اندازه چربی- ورزش‌های مقاومتی مانند بدنسازی که در ادامه به توضیح بیشتر انها خواهیم پرداخت:

he3566

عصبانیت شدید وناگهانی:

هنگامی که شما به یکباره عصبانی می شوید واز کوره در می روید بدن، آدرنالین ترشح می‌کند و این هورمون ضربان قلب را بالا می‌بردومیزان زیاد ان برای سلولهای قلب سمی است. اگر رگ‌های خونی از قبل دچار اشکال و تنگی باشد، نمی‌تواند نیازهای قلب را برای ادامه تپش فراهم سازد وفرد دچار سکته قلبی ناگهانی می شود در نتیجه توصیه می‌شود در همه حال خونسردی خود را حفظ کنید.

- اضطراب بیش از حد:

استرس واضطراب فشار به قلب را افزایش می دهد ودر نتیجه باعث می شود قلب به اکسیژن بیشتری نیاز داشته باشد. هورمون‌هایی که ضربان قلب را بالا می‌برد بیشتر ترشح ‌شود اگر رگ‌های خونی از قبل دچار اشکال و تنگی باشد قلب به میزان کافی اکسیژن برای رویارویی با این سرعت بالا دریافت نمی‌کند و وفرد دچار سکته قلبی ناگهانی می شود.استرس علاوه برقلب بر دستگاه گوارش وپوست شما نیز اثر می گذارد.

رابطه جنسی غیرعادی:

رابطه جنسی نیز مانند ورزش باعث افزایش ضربان قلب می‌شود در نتیجه افرادی که قلب حساس و ضعیفی دارند باید بیشتر مراقب شیوه تنفسشان باشند.

مصرف بیش از اندازه چربی:

اگر عادت به خوردن غذاهای چرب دارید باید بدانید که با خوردن این غذاها کلسترول خون‌تان بالا رفته و خطر مسدود شدن عروق افزایش پیدا می‌کند در نتیجه موجب سکته قلبی می گردد.به شما توصیه می شود از خوردن غذاهای بیش از حد چرب خود داری کنید.

ورزش‌های مقاومتی مانند بدنسازی:

انجام ورزش‌های مقاومتی که باعث بسته شدن دهان می‌شود مانع از رسیدن اکسیژن کافی به قلب می‌شود چون تنفس به درستی انجام نمی‌شود. در نتیجه در افرادی که قلب حساس و آسیب‌پذیری دارند باعث افزایش خطر سکته قلبی می‌شود.به شما توصیه می شود با توجه به شرایط جسمی‌تان ورزش مناسبی انتخاب کنید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 2 Average: 5]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ سه = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>