سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » سیگاری ها در معرض گرفتگی قلب

سیگاری ها در معرض گرفتگی قلب

اگر شما هم سیگار می کشید این را توجه داشته باشید که اولین ضرر را به قلب و عروق خود می رسانید.سیگار کشیدن یک عامل مهم و خطر ناک برای دستگاه قلب انسان است. که در حقیقت با توجه به سبک امروزی که فشار خون بالا را نیز باید به آن اضافه کنیم و تغذیه نا مناسب این احتمال خطرناک صد چندان می شود.

 

 

hhh1279

هنگام سیگار کشیدن ضربان قلب ۱۰ تا ۲۰ ضربه در دقیقه و فشار خون پنج تا ۱۰ میلی متر جیوه افزایش می یابد که علت آن منقبض شدن عروق خونی است. افزایش ضربان قلب و فشار خون سبب بالا رفتن کار قلب می شود. دود سیگار همچنین دارای مونوکسید کربن بوده که در خون جایگزین اکسیژن می شود و کمبود اکسیژن در قلب و سایر ارگان ها را به دنبال دارد. این اثرات در دراز مدت ضایعات شدیدی در قلب و سیستم عروقی به جا می گذارند به طوری که از هر چهار مرگی که بر اثر تنگی عروق کرونر رخ می دهد، یک مورد به علت مصرف دخانیات است.

hhh1280

برای جلوگیری از این درد ابتدا پیشنهاد می کنیم که سیگار را ترک کنید اما اگر چنین چیزی میسر نمی شود مصرف رژیم های غذایی کم چرب از دو طریق کاهش چربی خون و کاهش تمایل به مصرف سیگار به سلامت قلب کمک می کنند، ورزش مداوم مانند پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری نیز یکی از عوامل موثر در افزایش سلامت قلب است.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>