سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » علائم کمبود آب بدن را بشناسید

علائم کمبود آب بدن را بشناسید

تقریبا ۷۰ درصد بدن انسان را آب تشکیل می دهد از طرفی هر ۴۵ روز برای تازه سازی سلول های بدن تقریبا تمامی آب بدن خالی شده و آب های جدید جایگزین ان می شود.از خطرناک ترین صدمات کم آبی می توان به لخته شدن خون بیان کرد که کار انسان تقریبا تمام است.شاید باورتان نشود اما یکی از دلایل اصلی کم خلقی شما در طول روز ناشی از کم آبی شما می باشد زیرا بدن همیشه در یک فشار پنهان قرار دارد.

 

salaa3

۱-هوس کردن خوردن شیرینی یکی از دلایل کم آبی بدن است زیرا زمانی که بدن کم آبی دارد ملکرد بعضی از اعضای بدن مانند کبد که آب مصرف و گلیکوژن ذخیره می کند، تحت تأثیر قرار می گیرد؛ در نتیجه فرد هوس می کند خوراکی بخورد این در حالی است که کاملا باز به ضرر شخص هست زیرا خوردن همین خوراکی باز نیاز به مقداری آب در بدن برای فرآیند جذب آن دارد اما بدن فکر می کند حال که آب نیست شاید از خوردن غذا مقداری آب بدست آید.

۲-بروز سردرد های متوالی یکی از عامل های اصلی برای کم بود آب بدن هست شاید برای خیلی پیش امده که برخی در هنگام گار گردن دچار سردرد می شوند اما خیلی ها دلیل آن را شاید خستگی بدن یا خستگی چشم می دانند اما دلیل اصلی آن کم آبی بدن می باشد.این نکته هم توجه کنید که  برخی نوشیدنی ها آب بدن را کاهش می دهد؛ از جمله نوشیدنی های انرژی زا و کافئین دار.

salaa4

۳-بوی نامطبوع دهان انسان بسیار شایع است و یکی از دلایل اصلی ان کمبود آب بدن در بزاق دهن هست که نمی تواند بو را از بین ببرد این عامل داخلی نیز می باشد چون در بدن آب کافی نیست عمل پگوارش در معده انسان به نوعی متوقف می شود یهنی غذا در معده باقی مانده و بوی ان از طرق دهان خارح شده است.

۴-گرفتگی عضلات پس از فعالیت های جسمی که آب بدن تقریبا از طریق عرق کردن خارج شده است هم بسیار شایع می باشد این تغییر در میزان سدیم و پتاسیم می تواند به گرفتگی عضلات منجر شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = سی پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>