سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » چگونه به خود آرامش دهیم

چگونه به خود آرامش دهیم

با مشکلات روزمره و مشغله فکری های مربوط با مسائل کاری ، اجتماعی و … هر فردی گاهی اوقات آرامش خود را از دست می دهد به مرحله ای از اضطراب و استرس می رسد که این حالت ها بصورت موقت می باشد . اگر شما اتفاقات بدی که در طول روز برایتان اتفاق می افتد را مجددا برای خود تکرار کنید فقط به این استرس و اضطراب دامن زده اید . درست است که تمام مسائل زندگی خوش آیند نیست و گاهی اتفاقاتی مارا غمگین و سلب آرامش می کنند اما این ذهن شماست که با فکر کردن به اتفاقات مثبت زندگی بجای حوادث ناخوش آیند اتفاق افتاده می تواند شما را آرام کند .

ra4-3956

روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که با مرور یک اتفاق بد آن هم به میزان چند بار در ذهن جدا از بد بودن آن اتفاق صحنه ای وحشتناک و چند برابر ناخوشایندتر از آن حادثه برای خود می سازید که این عمل علاوه بر ایجاد استرس و مشکلات روحی نظیر افسردگی شما را از انجام سایر کارهای روزمره آن هم به نحو احسن باز می دارد . پس لازم نیست با مرور یک اتفاق بد ذهن خود را از سایر اتفاقات خوبی که ممکن است در آن روز برایتان بیافتد پرکنید . بر طبق قانون جاذبه فکر منفی برابر با رویداد منفی و فکر مثبت برابر با رویداد مثبت است . پس اگر اتفاق بدی در زندگیمان رخ داد به اصطلاح با ساختن کوه از کاه تمام زندگی را به مزاج خود تلخ نکنیم و منتظر اتفاقات مثبت برای فکر کردن باشیم . البته شناخت منطقی توانایی‌ها و نقاط ضعفی که در وجودمان است ما را در پیش آوردن اتفاقات مثبت زندگی یاری می دهد .

برای رسیدن به آرامش در قدم اول باید ذهن خود را از حوادث بد روزمره پاک کنیم و با شناخت توانایی های خود اتفاقاتی مثبت رقم بزنیم و درگام بعدی با انتظار نداشتن از دیگران محبت کنیم چون با دریافت همان میزان محبت از دیگران به گونه ای به آرامش می رسیم . در واقع خودمان مسئول ایجاد حالات مختلف در خودمان هستیم پس بیایید فقط با کنار گذاشتن مرور افکار مخرب و رسیدن به آرامش اتفاقات خوب را در زندگیمان رقم بزنیم . علاوه بر آن وقتی بر زندگی خود تاثیر می گذاریم بطور غیر مستقیم نیز بر زندگی نزدیکانمان تاثیر گذاریم .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 2]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>