سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » اشتها کاذب بعد از ترک سیگار

اشتها کاذب بعد از ترک سیگار

طبق گزارش پزشکان ، ترک کردن عادت بد سیگار کشیدن س از مدتی باعث حرص و طمع انسان به خوردن غذا می شود و در نتیجه این امر میسر به چاقی فرد می شود یکی از متخصصی بیان نمود که اگر چه بعد از ترک نیکوتین و سایر ترکیبات زیان‌بار، نیاز بدن به انرژی ۱۵ درصد کاهش می‌باید ولی هوس خوردن و ناخنک زدن در فرد افزایش پیدا می‌کند.

دکتر مظاهری در بیان علت این امر بیان نموده است :

چون بعد از ترک سیگار دیگر نیکوتین در بدن وارد نمی شود و این امر باعث می شود که حاوی یک پیام برای مرکز گرسنگی انسان شود. که قسمتی از عملکرد ان را کاهش داده و فرد بی اختیار به غذا خوردن روی می آورد همچین در زمانی که فرد سیگار میکشید و در زمان مکیدن دود سیگار قسمت لذت خواهی مغز اسنان حال دچار یک جایگزین برای ان است به همین دلیل فرد به شیرینی جات مانند نبات رو می آورد.
همچنین دلیل دوم برای این کار را لاغری های حاصل از اعتیاد اشی از خراب کردن عملکرد سوخت و ساز انسان می شود مخصوصا قند و چربی می شود.
استاد دانشگاه در اخر نیز بیان نمود که اگر افراد بتوانند گذر و تغییرات حاصله مانند چاقی را تحمل کنند بعد از چند ماه بدن به فرم قبلی خود باز خواهد گشت و در عرض یک مدت دو ساله تمام اختلالات سوخت و ساز بدن و روانی در اثر مصرف سیگار و یابر ترکیبات توتون مانند قلیون بدست امده بطور کامل از بین می رود. و بدن به شکل ایده ان خود باز می گردد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 1 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>