دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » عواملی که باعث تنبلی ما می شود – بخش دوم

عواملی که باعث تنبلی ما می شود – بخش دوم

تنبلی انسان همیشه دلیل طبیعی ندارد در بخش قبلی بیان کرده ایم که بهانه تراشی برخی افراد باعث ایجاد پدیده ای با نام تنبلی می شود عوامل دیگر در این زمینه شامل :

۳- کمبود انرژی انسان برای انجام کاری ناشی از ۳ فاکتور زیر است :
کمبود خواب
رژیم غذایی نامناسب
کمبود فعالیت های فیزیکی
خوب همانطور که میدانید از مسئله خواب نمی‌توان به راحتی گذشت، یک فرد بالغ باید بین ۷ تا ۸ ساعت خواب مفید داشته باشد. درباره رژیم غذایی هم باید مصرف غذاهای چرب، سرخ شده و نشاسته‌ای را به حداقل رسانده و به صورت منظم به مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های معدنی پرداخت. فعالیت فیزیکی باید به بخش جدایی ناپذیر زندگی تبدیل شود، زیرا از یک سو باعث کاهش استرس می‌شود و از سویی دیگر باعث افزایش توان بدنی می‌شود.

 

werty

۴- برخی اوقات جدا از مسائل بالایی یکسری مواقع خاص برای انسان پیش می آید که فرد دچار تنبلی می شود فردی که هر شب ساعت ۱۰ شب می خوابد حال باید در شب بخاطر یک امتحانات تا پاسی از شب بیدار بماند این امر تقریبا غیر ممکن است.تقسیم کار بهترین راه حل برای این مسئله هست.رای فائق آمدن به این مشکل باید برای انجام کارهای خود برنامه ریزی دقیق کرده و خود را ملزم به انجام آن کنید. به طور مثال ۳۰ روز دیگر یک ارائه پژوهشی دارید؛ باید از هم اکنون برنامه خود را تنظیم کنید و زمانی که نیاز به آماده کردن این ارائه دارید را در این ۳۰ روز تقسیم کنید

weeq

۵- مورد پایانی جز اعم از مواردی که متاسفانه هیچ راه حلی برای ان یافت نشده است و ان هم مسائل روانی و روانشناختی فرد است به عنوان مثال فردی در مسئله ای خاص در دوران کودکی خاطرات بدی دارد حال از ان به بعد نسبت به ان مسئله حساس شده و به نوعی به ان تن نمی دهد و دچار تنبلی می شود برای این کار تنها راه کار رفتن پیش روانشناس هست.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 3 Average: 2.3]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>