سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » تعرق زیاد و راه های مقابله با آن

تعرق زیاد و راه های مقابله با آن

هر نوع حرکتی که انسان انجام می دهد مانند ورزش کردن دمای بدن انسان را تغییر می دهد سیستم ایمینی بدن برای این که دمای بدن را متناسب و میانگین قرار دهد سیستمی به نام تعرق در ان تعبیه شده است.تعریق توسط غددی به نام غدد ترشح‌کننده عرق اتفاق می‌افتد، این غدد همیشه فعالیت می‌کنند ولی در مواقعی که گرمای بدن بیش از اندازه بالا می‌رود، فعالیت خود را چندین برابر می‌کنند تا دمای بدن را به حال تعادل درآورند.
برای برخی از افراد این سیستم زیاد از حد کار می کند که یکی از شایع ترین آنها تعرق زیر بغل هست که بسیار شایع می باشد.عرق زیاد معمولا باعث آزار بیمار و حتی اطرافیان او می‌شود. آنچه فعالیت غدد را کنترل می‌کند عصب سمپاتیک است.

 

sala32

برای رفع تعرق بدن یک راه حل جامع تعریف نشده است زیرا سیستم ایمنی هر فرد متفاوت بوده و به پارامتر های زیادی بستگی دارد اما دو روش زیر می تواند راه حل خوبی برای شمایی باشد که این مطلب را می خوانید :

درمان موضعی با کرم و دارو : درمان موضعی را میتوانید با پماد  آلومینیوم کلراید شروع کنید. این پمادها باید به صورت شبانه‌روزی استفاده شوند. دارو در ابتدا با غلظت پایین استفاده می‌شود و اگر تعریق با این غلظت بهبود نیافت دوز آن بیشتر می‌شود.

جراحی و عمل : اگر .چه این روش زیاد توصیه نمی شود ولی این روش آخرین خط درمانی است چون عوارضی دارد که برای بیماران مشکلات دیگری را به‌وجود می‌آورد. یکی از مشکلات عمده، خشکی بیش از حد دست و پاست که بیمار را مجبور می‌کند تا مدام از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کند.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 22 Average: 3.1]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 × نُه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>