دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » گوش ها هیچوقت نباید تمیز شوند

گوش ها هیچوقت نباید تمیز شوند

آیا تاکنون فکر کرده اید که با تمیز کردن داخل گوشتان بجای رعایت بهداشت و سلامتی درواقع سلامت شنوایی خود را به خطر می اندازید ؟؟؟

hhh1275

اصطلاح پزشکی سرومن به موم داخل گوش گفته می شود که تصور عموم ان است که باید از گوش خارج شود و بدین منظور از گوش پاک کن یا هر شی دیگری استفاده می کنند اما این ماده مومی شکل برعکس تصور شما بهداشت گوشتان را به خطر نمی اندازد و در واقع ویژگی محافظ، آنتی‌باکتریال و روان‌ساز را داشته و از پرده گوش تا مجرای بیرونی آن حرکت کرده و پس از تمیز کردن کانال گوش خشک شده و می‌ریزد که این چرخه بطور طبیعی تنظیم می شود . جالب است بدانید اگر موم گوش وجود نداشته باشد، گوش خشک و خارش‌دار می‌شود. سرومن یا همان موم گوش بعنوان عامل تمیزکننده عمل می کند و شما با استفاده از گوش پاک کن این ماده را که برای سلامت گوشتان ضروریست را خارج می کنید همچنین وقتی از گوش پاک‌کن استفاده می‌کنید، درواقع موم گوش را عمیق‌تر به داخل گوشتان و جایی که نباید باشد فرو می‌کنید و ممکن است جلو پرده گوشتان جمع شده، آن را مسدود کرده و مشکلات مختلفی ایجاد کند و البته شما با فرو کردن گوش پاک کن در گوشتان قارچ، باکتری و ویروس‌های مختلف را از گوش بیرونی به داخل گوش درونی فرستاده که نهایتاً منجر به عفونت گوش می شود و با فشار عمیق در گوش باعث از دست رفتن شنوایی حتی آسیب به پرده گوش و موجب پارگی آن می شوید.

درمجموع می توان گفت برای جلوگیری از عفونت و التهاب گوش و حتی پاره شدن پرده گوش ها و درنتیجه ناشنوایی ، گوش ها هیچوقت نباید تمیز شوند مگر اینکه فقط گوش بیرونی را با استفاده از پنبه تمیز کنید و یا دچار انباشتگی موم در گوش شوید که این حالت با علائمی مثل گوش‌درد، از دست رفتن شنوایی، وزوز گوش، خارش، ایجاد بو و ترشحات از گوش همراه بوده و باید یک متخصص اقدام به تمیزکردن گوشتان کند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 1]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = شصت چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>