چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » از جرمگیری دندان ها نترسید

از جرمگیری دندان ها نترسید

he3485

برای رعایت همیشگی بهداشت دهان و دندان جرمگیری دندان ها ضروری است . جرمگیری توسط دندان پزشک انجام شده و اگرچه افراد با مراقبت های دهان و دندان و استفاده از مسواک و نخ ندان می توانند همیشه دندان هایی براق داشته باشند اما به دلیل تجمع پلاک‌های موجود روی دندان‌ها در مرور زمان باید جرمگیری انجام شود . عمل جرمگیری دو نوع دارد . نوع اول مربوط به افراد با جرمگیری کم که جرمگیری سطحی نامیده می شود و درآن دندانپزشک با استفاده از یک جرمگیر دندان یا به‌صورت دستی پلاک‌های موجود روی دندان‌ها را از بین می‌برد و نوع دوم آن جرمگیری با ابزارهای التراسونیک که در آن پزشک با استفاده از یک دستگاه کوچک و سر فلزی آن پلاک‌ها را از روی سطح دندان‌ها و لثه پاک کرده و از اسپری آب برای شستن جرم و سرد نگهداشتن سر دستگاه کمک می‌گیرد . دندان پزشک با معاینه دندان نوع جرمگیری مناسب برای شما را انتخاب می کند .

he3484

گاهی تصور می شود که با جرمگیری دندان ها لق شده و این عمل برای سلامت دندان ها مضر است اما جالب است بدانید این دندان های لق شما هستند که با تجمع پلاکت در اطرافشان ثابت می مانند و شما تصور می کنید جرمگیری باعث لق شده ان ها شده درصورتیکه از قبل به دلیل بی توجهی به مراقبت های دهان و دندان و همچنین تحلیل استخوان نگهدارنده دندان لق بوده اند . اگر دندان سالمی دارید پس از جرمگیری رضایت بیشتری خواهید داشت . تصور غلط بعدی این است که افراد فکر می کنند جرمگیری درد دارد اما باید گفت چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربه‌های بسیار کوتاه روی جرم‌ها آنها را از بین می‌برد شما هیچ دردی احساس نمی کنید. توصیه می شود افراد حداقل سالی یکبار جرمگیری انجام دهند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

index

آشنایی با علائم کمبود روی در بدن

از جمله مواد معدنی لازم برای بدن که در تولید مثل ، فعالیت بیضه ها ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− شش = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>