سه شنبه , ۲ آبان ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » از جرمگیری دندان ها نترسید

از جرمگیری دندان ها نترسید

he3485

برای رعایت همیشگی بهداشت دهان و دندان جرمگیری دندان ها ضروری است . جرمگیری توسط دندان پزشک انجام شده و اگرچه افراد با مراقبت های دهان و دندان و استفاده از مسواک و نخ ندان می توانند همیشه دندان هایی براق داشته باشند اما به دلیل تجمع پلاک‌های موجود روی دندان‌ها در مرور زمان باید جرمگیری انجام شود . عمل جرمگیری دو نوع دارد . نوع اول مربوط به افراد با جرمگیری کم که جرمگیری سطحی نامیده می شود و درآن دندانپزشک با استفاده از یک جرمگیر دندان یا به‌صورت دستی پلاک‌های موجود روی دندان‌ها را از بین می‌برد و نوع دوم آن جرمگیری با ابزارهای التراسونیک که در آن پزشک با استفاده از یک دستگاه کوچک و سر فلزی آن پلاک‌ها را از روی سطح دندان‌ها و لثه پاک کرده و از اسپری آب برای شستن جرم و سرد نگهداشتن سر دستگاه کمک می‌گیرد . دندان پزشک با معاینه دندان نوع جرمگیری مناسب برای شما را انتخاب می کند .

he3484

گاهی تصور می شود که با جرمگیری دندان ها لق شده و این عمل برای سلامت دندان ها مضر است اما جالب است بدانید این دندان های لق شما هستند که با تجمع پلاکت در اطرافشان ثابت می مانند و شما تصور می کنید جرمگیری باعث لق شده ان ها شده درصورتیکه از قبل به دلیل بی توجهی به مراقبت های دهان و دندان و همچنین تحلیل استخوان نگهدارنده دندان لق بوده اند . اگر دندان سالمی دارید پس از جرمگیری رضایت بیشتری خواهید داشت . تصور غلط بعدی این است که افراد فکر می کنند جرمگیری درد دارد اما باید گفت چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربه‌های بسیار کوتاه روی جرم‌ها آنها را از بین می‌برد شما هیچ دردی احساس نمی کنید. توصیه می شود افراد حداقل سالی یکبار جرمگیری انجام دهند .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = صفر

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>