دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

آلرژی

sala26

 

وب ها:در این روزهای بهاری و هوای مناسب وقتی ما به طبیعت می رویم یا گلهای منزل را لمس و بو می کنیم ولی این هوا و طبیعت برای که آلرژی دارد مناسب نیست زیرا آبریزش بینی و عطسه و خارش را به برای آنها بوجود می اورد.

دیگر عامل های بوحود آوردنده آلرژی غلتیدن و خوابیدن روی فرش مانند گرده گل‌ها اینها هم باعث بوجود امدن عطسه و خارش می شود همچنین افزایش دمای هوا در بهار، رطوبت بتن یا سرامیک کف خانه را تبخیر می‌کنند، این رطوبت با غبار فرش ترکیب شده و یک سطح مطلوب را برای رشد آلرژی‌های شایع فراهم می‌کند.

برای کسانی که مبتلا به آلرزی هستند نگهداری گل های آپارتمانی در فصل بهار توصیه نمی شود یا اگر در منزل خود دارید حداقل آز ان دوری کنید زیرا از عوامل ایجاد گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه و خارش است چون  گل‌ها و گیاهان تحریک‌کننده‌های شگفت‌انگیز مخاط، ریه و پوست هستند و این به‌خاطر رشد اسپور قارچ‌هایی است که در خاک گرم و مرطوب زندگی می‌کنند.

یکی از استاد های بیماری های گوش وبینی در مورد این موضوع می گوید برای اینکه منازل ما از گل خالی نباشد حداقل در فصل بهار از گل های منصوعی استفاده شود و همچنین ما می تواینم سیستم تهویه مطبوع با کاهش رطوبت در خانه ایجاد کنیم زیرا این کار هم باعث می شود هنگام صبح مقدار گرده‌ها در هوا در بالاترین میزان قرار و همین کار برای کسانی که مبتلا به آلرژی می باشند مناسب می باشد.

نکته ای برای شما یاداوری کنیم اگر شما برای پیاده روی و تفریح همیشه بیرون می روید از این به بعد ظهر بروید زیرا ساعت ۵ صبح تا ۱۰ ظهر این تایم بیشترین  مقدار گرده را در هوا آزاد وچود دارد.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>