سرخط خبرها
خانه » پزشکی و سلامت » چهار بیماری که زنان را می کشد

چهار بیماری که زنان را می کشد

سیستم پیچیده ی جسمی زنان از طرفی بیماری های متنوعی که در معرض خطر زنان هست باعث شده است که علم پزشکی روز هم نتواند برخی از این بیماری ها را معالجه کند به همین دلیل دسته از بیماری ها می باشند که حتی خطر مرگ برای زنان دارد.

 

hhh855

بیماری های قلبی که یکی از متدوالترین بیماری هایی است که چه در مردان و چه در زنان باعث مرپی و میر می شود.در بسیاری از مطالعات تاکید شده که علائم این بیماری‌ها در زنان تنها درد قفسه سینه نیست و لازم است نشانه‌های دیگر همچون بروز درد در ناحیه فک و شانه‌ها، حالت تهوع و تنگی نفس نیز به عنوان علائم هشداردهنده این بیماری‌ها در نظر گرفته شوند.بهترین روش برای جلوگیری از بیماری های قلبی داشتن سبک زندگی متداول و یکسان هم زمن با ورزش در روزمرگی می باشد.

سرطان سینه که بسیار شایع است می تواند عامل مرگ زنان باشد.در سرطان سینه توده‌ها در بافت‌های سینه‌ها رشد می‌کنند و سلول‌های سرطانی به شکل توده درمی‌آیند.برای جلوگیری از سرطلا سینه همیشه باید با کنترل وزن، مصرف پروتئین‌های گیاهی، ورزش کردن، عدم استعمال سیگار و در صورت باردار شدن تغذیه فرزندشان با شیرمادر می‌توان از بروز سرطان سینه جلوگیری کرد..

پوکی استخوان که باعث می شود تراکم بافت استخوانی در بیماران می‌کاهد و البته بیشتر مبتلایان به آن را زنان تشکیل می‌دهند.اگر چه این بیمماری نیز مانند بیماری های قلبی بین دو جنس سکسان هست اما احتمال پرفتن زنان به این بیماری بدلیل این که سیستم استخوان بندی ضعیف تری دارند بیشتر می باشد.

افسردگی که بسیار در جامعه ایران شایع هست حتی می تواند عامل مرگ زنان باشد.مبتلایان به این بیماری اغلب در تمرکز کردن، به خاطر سپردن جزئیات و تصمیم‌گیری دچار مشکل می‌شوند.به هیچ وقت با خوردن ارام بخش به افسردگی خود پایان ندهید و تنها بایک رزیم غذایی و ورزش این امر تحقق می یابد.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 0 Average: 0]

همچنین ببینید

image_13930521142493

درمان پزشکی پرمویی در خانم ها

یکی از مشکلات برخی از خانم ها پرمویی می باشد که به دلیل بالا بودن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>