سرخط خبرها

خواص سیر

سیر یک ماده ی عذایی جادویی است که شما را در مقابل بیماری های قلبی ، سرطان و عفونت ها محافظت می کند. مطابق با تحقیقات پزشکی و دارویی سیر چاشنی معطری است که می تواند کلسترول خون را پایین بیاورد ، از لخته شدن خون در بدن جلوگیری کند ، فشار خون را پایین بیاورد ، از ابتلا به سرطان جلوگیری نماید و شما را در برابر عفونت ها و بیماری های قارچی و باکتریایی محافظت نماید.

 

خواص سیر
خواص سیر

 

سیر حاوی بیش از ۱۰۰ ماده ی شیمیایی بیولوژیکی مفید است. از جمله ی این مواد می توان به آلیین ، آلیناز ، آلیسین ، اس آلیسیستئین ،دیالین ، آلیل متیل تری سولفید اشاره نمود. از خواس سیر  اینکه از ۳۰۰۰ سال پیش تاکنون مصرف دارویی داشته است اما فواید آن از ۱۰۰۰ سال پیش تحقیق توصیف و تشریح شده است.

سیر
سیر

سیر گیاه بومی هند است و اگر بصورت ناشتا مصرف شود مانند یک آنتی بیوتیک طبیعی است. با مصرف سیر بصورت ناشتا می توانید بدنتان را سم زدایی کرده اید . با همین کار ساده تمامی انگل ها و کرم های موجود در روده را بیرون رانده و سدی در برابر بیماری هایی مانند دیابت ف فشارخون بالا و برخی از سرطان ها ایجاد می کند. خوردن سیر بصورت ناشتا روی جریان خون تاثیر بیشتری می گذارد. این ماده ی عذایی فشارخون را کاهش می دهد وباعث هضم راحت غذا می شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 1 Average: 2]

همچنین ببینید

fresh_vegetables_0-600x401

دانستنی های مصرف گیاهان و میوه ها

جالب است بدانید که میوه ها و سبزیجات در کنار مفید بودن و حتی درمان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>