سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه » معما و تست هوش » تست هوش گوی ها

تست هوش گوی ها

در این مطلب تست هوش و معمای گوی ها برای افراد باهوش که آشنا به مسائل ریاضی هستند را قرار دادیم .

مهره کاملاً یکسان از نظر ظاهردر دست داریم. یکی از این مهره ها کمی از بقیه سنگین تر یا سبکتر است( در ست نمی دانیم که سنگین تر است یا سبکتر) می خواهیم با سه بار توزین توسط ترازوی کفه ای آنرا بیابیم.
چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

******

جواب معما:
۱- مهره را به سه دسته چهار تایی تقسیم می کنیم و دو دسته چهارتایی را با هم مقاسیه می کنیم، اگر مساوی بودند پیدا کردن مهره مورد نظر بین چهار مهره باقیمانده با دو بار توزین کار ساده ایست که به خودتان واگذارمیکنم.
۲-در صورت مشاهده اختلاف وزن در اولین توزین، مرحله اول طرح زیر شکل می گیرد. در مرحله بعد توزین را مطابق طرح پیشنهادی دوم انجام می دهیم.
۳-اگر دو کفه در مرحله دوم توزین هم وزن بودند، مهره مورد نظر یکی از سه مهره ۴، ۷ یا ۸ می باشد که شبیه مرحله سوم باید عمل شود. در صورت سنگین بودن کفه سمت راست در مرحله دوم، مهره مورد نظر مهره شماره ۳ یا ۵ است که با یکبار مقایسه یکی از آنها با یک مهره قرمز نتیجه روشن خواهد شد. در صورت سنگین بودن کفه سمت چپ به مرحله سوم می رویم.
۴-در مرحله سوم دو وزنه ۱ و ۲ که مسئول سنگینی کفه سمت چپ در مرحله دوم بودند را با هم مقایسه میکنیم، اگرهم وزن بودند مهره مورد نظر مهره شماره ۶ است و در غیر این صورت مهره سنگینتر مهره مورد نظر می باشد.
۵-مرحله سوم در صورت مساوی بودن دو کفه مرحله دوم می تواند برای مهره شماره ۷،۸ و ۴ تکرار و منجر به نتیجه شود.

enigma66

امتیاز شما به این مطب
[Total: 22 Average: 3]

همچنین ببینید

fu7623

تست هوش

وب ها:برای شما که به دنبال سرگرمی و تست هوش هستید دو تصویر آماده کرده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>