دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

عنبر نسارا

عنبر نسارا چیست و چه خاصیتی دارد؟

عنبر نسارا
عنبر نسارا

در زمان های قدیم که آنتی بیوتیک و سایر داروها کشف نشده بود گذشتگان برای درمان بیماری های خود از گیاهان و مواد موجود در طبیعت استفاده می کردند. آن ها این ماده را همانند اسفند دود می کردند و دودش را در محیط پخش می کردند زیرا معتقد بودند که خواص ضد میکروبی دارد. برای عنبر نسارا خواصی از جمله موارد زیر ذکر شده است :

۱- در صورتی که سرما خورده اید یا دچار بیماری تنفسی همانند برونشیت شده اید ، می توانید یک عدد عنبرنسارا را درون اسپند دان انداخته و مانند اسپند آن را دود کرده و دود آن را استنشاق کنید.

۲- برخورد دود عنبرنسارا با پوست برای درمان خارش پوست موثر است.

۳- برای درمان دندان درد بصورت موقت نیز موثر است.

۴- در درمان بیماری های واژینال و بواسیر نیز موثر است.

عنبر نسارا
عنبر نسارا

دلیل این همه خاصیت عنبر نسارا چیست ؟

الاغ ماده به دلیل شیر دادن به کره ی خود ، مجبور به خوردن علوفه های مختلف و خاصی است تا بتواند مواد لازم برای فرزند خود را تامین نماید. سیستم مکانیزه بدن آن ها طوری طراحی شده است که پس از هضم و دفع موادغذایی ، این مواد خاصیت سم زدایی و میکروب کشی پیدا می کنند و این خاصیت در مواد دفع شده از این حیوان نیز وجود دارد.

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 13 Average: 3]

همچنین ببینید

Article101573

معجون درمان درد زانو و مفاصل

اگر از ان دسته افراد هستید که از درد زانو و ورم مفاصل رنج می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 14

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>