سرخط خبرها

درمان یبوست

هر فرد سالم می بایست پس از هر وعده ی غذایی در روز یک بار دفع سهل و آسان مدفوع را داشته باشد. یا اینکه در شبانه روز حداقل بدون دردسر و زور زدن و غیره یکبار دفع داشته باشید در غیر این صورت به احتمال زیاد دچار یبوست شده است.  از جمله راه های درمان یبوست این است که صبح ناشتا دوقاشق غذاخوری خاکشیر را در داخل یک لیوان آب جوش ریخته و بوسیله ی یک نعلبکی آن را حدود ۵ دقیقه بپوشانید تا به اصطلاح دم بکشد و سپس آن را با کمی عسل شیرین نموده و میل نمایید.

خاکشیر
خاکشیر

سعی کنید برای جوشاندن آب از ظروف مسی استفاده نمائید تا از مواهب درمانی مس نیز بهره مند شوید. بهتر است برای آب نوشیدنی از آب جوشیده در ظرف مسی یا برنجی پس از سرد شدن در یخچال استفاده نمائید. مصرف آب گرم و نه جوش در درمان یبوست بسیار مفید است. مصرف آب گرم و نه جوش در درمان یبوست بسیار موثر است. در صورتی که یبوست شما زیاد است می توانید این دستور را دوساعت بعد از نهار نیز تکرار نمایید. این دستور را به مدت چهارده روز ادامه دهید و بعد از آن از روش زیر برای ادامه درمان استفاده نمائید.

برگ سنا
برگ سنا

از ترکیب دوقاشق غذاخوری برگ سنا به اضافه ی دو قاشق غذا خوری گل سرخ به همراه یک ونیم لیوان آب که به مدت ۲۰ دقیقه دم کرده اید ، استفاده نمایید و بعد از صاف کردن میل کنید. بهترین زمان برای انجام این کار یک ساعت پس از خوردن صبحانه سبک و در یک روز تعطیل است چون ممکن است ایجاد اسهال نماید. قاعدتا بایستی ۳ تا ۵ نوبت دفع  داشته باشید در غیر این صورت دو روز بعد به مخلوط فوق یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین اضافه نمایید تا اسهال شدیدتری ایجاد شود.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 3.8]

همچنین ببینید

Article101573

معجون درمان درد زانو و مفاصل

اگر از ان دسته افراد هستید که از درد زانو و ورم مفاصل رنج می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ یک = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>