سرخط خبرها
خانه » داروهای گیاهی و طب سنتی » خواص درمانی پونه

خواص درمانی پونه

61448147558116210787

اگر طرفدار درمان های گیاهی و طب سنتی هستید لازم است درمورد خاصیت گیاهان مختلف اطلاعاتی داشته باشید . در این مطلب می خواهیم درمانی برای درد مفاصل و کوفتگی ماهیچه و سایر امراض که در ادامه اشاره می کنیم به شما ارائه دهیم . درمورد خواص درمانی گیاه پونه شنیده اید ؟؟؟ پونه انواع متفاوتی دارد ک هر نوع آن برای درمان قسمتی خاص استفاده می شود . پونه کوهی نوعی از گیاه پونه می باشد که براي درمان درد مفاصل و کوفتگی ماهیچه و دردهای بدن و علاج جذام استفاده می شود و کافیست این گیاه درمان گر را آب پز کنید و سپس میل نمایید همچنین ضماد پونه نیز می تواند در این درمان تاثیر گذار باشد . جالب است که بدانید اگر پس از میل نمودن پونه به دنبالش آب پنیر بنوشید جهت درمان پاغر و واریس مفید بوده و باید این عمل را چند روز پی در پی تکرار کنید . پونه کوهی می تواند به عنوان دارویی برای درمان زخم دهان و خوردن آن با انجیر سینه را از خلط‌های غلیظ و لزج و عفونت پاک می کند و اگر بر ان سرکه بریزید می توانید کسی که غش کرده است را بهوش بیاورید . هر پونه‌ای بویژه پونۀ کوهی بی‌اشتهایی و ضعف معده و سکسکه را درمان می کند همچنین یرقان نیز از بیماری هاییست که می توان با مصرف پونه درمان نمود . اگر بیمار یرقانی خود را با آب پز و پونۀ کوهی شستشو دهید عرق می کند و درمان می شود و اگر پونه را با انجیر میل نمایید داروی استسقا است .همچنین پونۀ شاک هم در علاج تپش قلب مفید است .

87-11650

برای درمان نقرس نیز می توانید پونه‌ای که ( غلیجن ) نام دارد را بر پوست بمالید . همچنین این گیاه باعث استحکام لثه ها و افشره‌اش کرم گوش را از بین می‌برد .

آب پز پونه براي پیچش و درد روده و قی و اسهال شدید مفید بوده و پونۀ بیابانی هم مسهلي ملایم است و کرم ها بویژه کرمهای ریز را می‌کشد.
بیمار تب و لرز اگر هم آب‌پز پونه بخورد ، یا پونه را در روغن بپزد و از آن روغن بر بدنش بمالد درمان می شود .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 4 Average: 2.5]

همچنین ببینید

Article101573

معجون درمان درد زانو و مفاصل

اگر از ان دسته افراد هستید که از درد زانو و ورم مفاصل رنج می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = هفت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>