سرخط خبرها
خانه » داروهای گیاهی و طب سنتی » سردی و گرمی اندام ها براساس کتاب قانون ابن سینا

سردی و گرمی اندام ها براساس کتاب قانون ابن سینا

جالب است بدانید که برای تقویت اندام ها از غذاهای موافق طبع ان ها و برای درمان بیماری هایشان از غذاهای مخالف طبع آن ها استفاده می شود و این قانونی است که از دیرباز در طب سنتی به آن توجه می شده است . مثلا از بابونه ( گرم و خشک ) برای درمان بلغم ( سرد و تر ) استفاده می شد .

images

در این مطلب سردی و گرمی اندام ها براساس کتاب قانون ابن سینا بیان می شود تا با شناخت از سردی و گرمی مزاج اندام ها بتوانید در جهت درمان بیماری ها از آن کمک بگیرید .

اندام های مزاج گرم به ترتیب از گرم ترین اندام ها : روان ، خون ، جگر ، گوشت ، ماهیچه ، طحال ، کلیه ، رگ های ضربان دار ، و پوست کف دست .

اندام های مزاج سرد به ترتیب از سرد ترین اندام : بلغم ، سیستم لنفاوی ( سفید رگ ) ، پیه ، چربی ، مو ، استخوان ، غضروف ، رباط ها ، وتر ، غشا ، عصب ، نخاع ، مغز و پوست .

475757_470

اندام های مزاج مرطوب : بلغم ، خون ، چربی ، پیه ، مغز ، نخاع ، گوشت ، پستان ، بیضه ها ، ریه ، جگر ، طحال ، کلیه ، ماهیچه و پوست .

اندام های مزاج خشک : مو ، استخوان ، غضروف ، زردپی ، وتر ، غشا ، شریان ها ، ورید ها ، عصب حرکتی قلب و عصب حسی پوست .

دانستن مزاج اندام ها در درمان بیماری مفید است . مثلا غضروف مزاج سرد و خشک دارد و می بایستی برای درمان آرتروز مفصل زانو غذای گرم و تر مثل انجیر مصرف کنید.

توضیحات : اگر غذایی بخورید و احساس گرمی کنید ، این غذا را غذای طبع گرم می گویند که از نظر علمی این نوع غذا ، قلیایی یا آلکالینی است . اگر غذایی خوردید و احساس سرما کردید ، غذای طبع سرد بوده که از نظر علمی غذا ، اسیدی می باشد . مزاج خشک یعنی کسی که مدفوع سفت داشته باشد و هرچند روز یکبار اجابت مزاج دارد .

امتیاز شما به این مطب
[Total: 37 Average: 2.3]
سردی و گرمی اندام ها براساس کتاب قانون ابن سینا در تاریخ مهر ۲۷, ۱۳۹۴ امتیاز 5.0 از 5

همچنین ببینید

Article101573

معجون درمان درد زانو و مفاصل

اگر از ان دسته افراد هستید که از درد زانو و ورم مفاصل رنج می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>