سرخط خبرها
خانه » داروهای گیاهی و طب سنتی » کوتاه و مختصر در مورد گل گاوزبان

کوتاه و مختصر در مورد گل گاوزبان

گل گاوزبان گیاهی سیاه و بنفش رنگی است که خواص بسیار زیادی دارد. طبیعیت این گیاه گرم است و برای افرادی که زیاد دچار کهیر زدگی می شوند تجویز می شود.

دمنوش این گیاه موجب آرامش اعصاب می شود و توصیه می شود افرادی که دچار کم خوابی اند از یک فنجان دم نوش آن قبل از خواب استفاده کنند. این گیاه در زمره ی گیاهان دارویی مفید قرار دارد

gavzaban

این گیاه نشاط آور است و برای بیماری هایی نظیر سرخک و آبله نیز مفید است. درد هایی نظیر سنگ کلیه و شن کلیه و سنگ مثانه با نوشیدن این گیاه، تسکین می یابند.

زمانی که دهان با آفت دهانی و یا جوش دهانی مواجه می شود، خوردن و شستشوی دهان با دم کرده ی این گیاه می تواند در کاهش آفت ها تاثیر داشته باشد. افرادی که دچار سرما خوردگی می شوند و یا اینکه در زمستان سرفه های خشک دارند، می توانند با نوشیدن دم نوش گل گاوزبان سلامتی را به خود بازگردانند.

این گیاه هم البته مثل بقیه ی داروهای گیاهی، دارای مضراتی است که توصیه می شود افرادی که از این جوشانده استفاده می کنند، در مصرف آن زیاده روی نکنند.

 

 

امتیاز شما به این مطب
[Total: 6 Average: 1.8]

همچنین ببینید

Article101573

معجون درمان درد زانو و مفاصل

اگر از ان دسته افراد هستید که از درد زانو و ورم مفاصل رنج می ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>