سرخط خبرها
خانه » آشپزی » چگونه هنگام آشپزی ، آشپزخانه را تمیز نگه داریم

چگونه هنگام آشپزی ، آشپزخانه را تمیز نگه داریم

تمیز نگه داشتن آشپزخانه یکی از ضروریات رعایت بهداشت و پخت و پز می باشد که همه ی بانوان باید آن را رعایت کنند در زیر نکاتی برای تمیز نگه داری آشپزخانه مخصوصا زمانی که در گیر آشپزی می باشید بیان می کنیم :

 

hou10597

۱- برای تمیز نگه داشتن پیشخوان آشپزخانه بهتر است تمامی ظرف هایی که استفاده می کنید را در یک سینی قرار دهید تا هم دم دستتان باشد و هم پراگنده و نا مرتب نباشند.برای روغن هایی که ساتفاده می کنید سعی کنید اطراف در آن با دستمال کاغذی ضخیم بپیچید.

hou10598

۲- در حین انجام آشپزی ناگهان شیشه یا لیوانی را میشکنید ، اگر این اتفاق در حین کار برایتان پیش آمد و موجب شکسته شدن لیوان گردید خرده های آن را با یک تکه نان سفید بردارید.در این صورت خرده های نان به شیشه می چسبند.

hou10599

۳- ضایعاتی که در حین آشپزی ایجاد می شود مانند پوست تخم مرغ ، و بقیه ی زباله ها را در یک کاسه بزرگ بریزید. این کار از بی نظمی و کثیفی جلوگیری می کند و اگر سطل زباله دم دستتان نیست، اینطوری در زمان هم صرفه جویی می کنید.همچنین دستور پخت تان را از چربی ها دور نگه دارید.

امتیاز شما به این مطب
[Total: 5 Average: 1.6]

همچنین ببینید

قلب های شیرین شکلاتی

طرز تهیه قلب های شکلاتی

وب ها:قلب های شکلاتی که ما برای شما دستور پخت آن می دهیم مخصوص مناسبت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>